Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londoni Magyarok, hogy mehetek...

Londoni Magyarok, hogy mehetek "NI szám" interjúra?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgattam róla, hogy működik az igénylés, de 1-2 dologra nem kaptam választ.


1. Ha én teszem azt holnap kimegyek Londonba-, felhívom őket és időpontot kérek az interjúra és ők mondjuk 1 hónap múlvára adnak időpontot akkor addig én nem is dolgozhatok?


2. Július utolsó hetében megyek amúgy ki. Van értelme felhívni őket itthonról július közepén, hogy aug. elején "lehet-e menni" interjúra vagy sem?


3. Valahol olvastam, hogy ott lehet "igényelni" tolmácsot aki segít. Ez tényleg így van? Mert én alap szinten beszélek angolul és nem hiszem, hogy így eltudnék beszélni bárkivel angolul úgy, hogy kint vagyok pára napja. Ti, hogy oldottátok meg az NI számot?


Köszönök minden segítséget! :)


2013. máj. 28. 19:45
 1/3 anonim ***** válasza:

", felhívom őket és időpontot kérek az interjúra és ők mondjuk 1 hónap múlvára adnak időpontot akkor addig én nem is dolgozhatok? "


De, dolgozhatsz. A cégek NI számmal vagy az időpontra szóló referenciaszám birtokában már felvesznek.


"Van értelme felhívni őket itthonról július közepén, hogy aug. elején "lehet-e menni" interjúra vagy sem? "


Nincsen! Kérdezik az országba való belépés idejét, legkorábban a kiérkezés után 24 órával kérhető.


Lehetőség van tolmácsra, azonban a legnagyobb jóindulattal mondom, ha csak alap szinten megy az angol, és nem tudsz egy ilyen ügyet elintézni, akkor jobban teszed, ha otthon maradsz, mert állást sem nagyon fogsz kapni.

2013. máj. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dolgozhatsz NI szám nélkül is, csak azt hiszem akkor több adót vonnak le, de amúgy hamar adnak időpontot, nekem például három nappal későbbre. Nem tudom, hogy ez mennyire jellemző, de erősen kétlem, hogy hetekkel későbbre adnának. És igen, lehet tolmácsot kérni, mondjuk azt nem tudom hogyan, mert elméletileg ha nem beszélsz angolul, akkor eleve fel se tudod hívni őket. Meg valószínűleg ez is késleltetné a folyamatot, mert nyilván nincs minden jobcentre-ben magyar tolmács.
2013. máj. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Dolgozhatsz NI nélkül de akkor emergency tax-ot fizetsz, ami több mintha lenne NI számod.

Otthonról nem igényelhetsz időpontot mert kell hozzá UK lakcím is, amire az értesítő levelet küldik hogy mikor és hová kell menned.

Ha alap szinten beszélsz az az NI interjún már jó. Egy vicc az egész, megmutatod a papírodat, megkérdezik mikor érkeztél, dolgozol-e vagy munkát keresel és kb ennyi.

Olyanok is el tudták intézni akik nagyon minimális angollal vannak itt, kb mindent egyszerű kérdést tagoltan kell elmondani nekik. Az egésznek az a lényege hogy lássák dolgozni mentél, velünk magyarokkal nem sokat szöszölnek.

2013. máj. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!