Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha felesegul veszek egy...

Ha felesegul veszek egy Vietnami lanyt, akkor elhet velem az EU-n belul?

Figyelt kérdés
Milyen jogai lesznek?

2013. jún. 1. 01:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:

Szerintem nem. Ugyanis attól, hogy feleségül vetted, attól nem változik a státusza. Házasságkötés után be kell adni a kérelmet, hogy MAGYARORSZÁGON letelepedhessen. Ehhez Magyarországon kell élnetek.


Európai országban, egy magyar állampolgár, egy vietnamival kötött házasságából szerintem nem lehet mondjuk az ő számára letelepedési engedélyt kérni Németországban vagy Angliában (nem számit, hogy neked van szabad munkavállalásod).

Lehet, hogy rosszul tudom, de itt tudsz pontosan kérdezni:

[link]

2013. jún. 1. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
6%

Jó lenne ha nem hurcolnátok be Európába mindenféle Ugandai harcost, Ázsiai örömlányt és Kongói elefántvadászt.

Köszi.

2013. jún. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Elso: koszonom az infot!

Masodik: ha tudnad mit mondtal, elszegyelned magad.

2013. jún. 1. 08:53
 4/20 anonim ***** válasza:
90%

Házasságkötés után zsinórban 3 év Mo-n a magyar állampolgárság megszerzésének a feltétele, nem a letelepedésinek (bár nyilván ahhoz is Mo-n kell élni, ez triviális).


Más EU országban is élhet veled nagyon könnyen, a feltétele, hogy te ott és ne Mo-n legyél bejelentve. A residence card még nem letelepedési engedély, de ahhoz vezet idővel.


Részletek: [link]


A mindenkitől rettegő jobbereket meg ignoráld, tele van velük a GYK úgy, hogy még életükben nem láttak egy londoni mosogatónál többet.


Sok sikert és boldogságot!

2013. jún. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
80%
Digo! Annak ellenére hogy Londonban élsz, elég rossz viszonnyal állsz más emberekhez. Csak elárulom, te is, én is bevándorlók vagyunk Angliában, ugyanúgy mint egy vietnámi, thai vagy bárki egyéb. Abszolút nem érthető ez a viselkedés részedről. Eddigi hozzászólásaid alapján nem gondoltam volna hogy ennyire előítéletes vagy. Nekem van többféle nemzetiségű munkatársaim, de bizony sokszor normálisabbak, mint némelyik magyar, akik annyira oda vannak maguktól. Egy barátom mondta egyszer, sokan itt kinn azt hiszik hogy ők a "magyar magyarok", azaz mindenek felett állónak képzelik magukat.
2013. jún. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
10%

5-ös

Én is Londonban élek már 16 éve, nekem is sokféle nemzetiségű munkatársam van (buszsoför vagyok), és elmondhatom (veled ellentétben), hogy a munkatársaim bizony megbizhatatlan, tolvaj, tróger banda, sokkal jobb lenne, ha nem lennének itt.

Ez tapasztalat, és mint tudjuk, az előítélet a tapasztalaton alapul. Digo egyszerűen megmondta azt, ami a begyében van, de te egyszerűen született kétszínű vagy.

2013. jún. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
És ha van köztük tróger? Attól még nem mindegyikük olyan. Gondolom ha a kelet-europaiakat szidjak, akkor nem kered ki magadnak az altalanositast? Àltalanositani nem lehet, nem mindenki egyforma. A magyarok sem mind utálják egymást. Nem ertem miert lennek ketszinű csak azert mert nem altalanositok mint ti.
2013. jún. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Azért az vicces, amikor a londoni magyarok próbálnak felsőbbrendűsködni a többi bevándorlóval szemben, amikor tapasztalatom szerint sokkal nagyobb az "őslakosok" megvetése a kelet-európaiak, mint az exgyarmatokról érkező bevándorlók felé :)


Bár gondolom azokat az eseteket, amikor lebüdöspolákozzák őket mindig elfelejtik.

2013. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
17%

Engem még senki nem "büdöspolákozott" le, sőt egész addig mindenki angolnak néz amíg meg nem mondom hogy magyar vagyok.

A bevándorlókhoz meg annyit hogy nálunk a munkahelyemen rengeteg arab dolgozott. A cég vezetősége is arab egyébként. Pár hónappal ezelőtt az történt hogy a Libanoni general manager kijelentette hogy nem kér belőlük többet, mert lusták, megbízhatatlanok és mindenben mindig a kifogást keresik, esküdöznek és ígérgetnek, a munkamoráljuk mint olyan nem létezik. Szóval szépen kitették őket és elkezdték feltölteni a helyet olasz, spanyol, francia és Kelet-Európai emberekkel. Érdekes módon nincs széthúzás, tudnak csapatban dolgozni és jóval produktívabban mint a korábbiak.

Amúgy mindenkinek azt ajánlom hogy menjen el pl Egyiptomba, (vagy bármelyik 3ik világbeli országba) és nézzen körül az utcán. A szennyvíz és a szemét az utcán hömpölyög, mindenki magasról tesz mindenre, csak a vizipipában legyen dohány. Ez a mentalitás. Ha ti ezt akarjátok látni itt Európában is akkor hajrá, menjetek hozzá 200 fontért mindenféle Zuluhoz, hurcoljátok be a pereputtyát is, biztos nagyon jó lesz a szomszédjukban lakni. A kormányok nem véletlen hozták létre a vízumkényszer intézményét, ha az nem lenne már nem lenne Európa sem, mert megették volna ezek kecskepásztorok.

2013. jún. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Digo!


Értem mire akarsz rámutatni, azonban egy népet sem bélyegezhetsz meg, néhány viselkedése alapján. Magam is tapasztaltam rosszat mondjuk a feketékről, de mégsem kezdek el niggerezni. Az is igaz hogy egy kelet-európainak van annyi előnye, hogy csak akkor ismerik fel, hogy nem angol, ha megszólal. Elhiszem, hogy a rossz tapasztalataid miatt mindenkit, aki nem európai, elítélsz, azonban mivel magad is bevándorló vagy itt, nincs jogod, nincs jogunk ítélkezni mások felett. Angol ismerőseim szerint velünk, dolgozó kelet-európaiakkal nincs probléma, azonban a segélyért kuncsorgókkal annál inkább.

2013. jún. 1. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!