Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kiutazhatok - e Szlovákiába,...

Hardenberg kérdése:

Kiutazhatok - e Szlovákiába, ha csak egy 5 napja lejárt személyim, és egy Személyazonosító igazolvány igénylő adatlapom van?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy 3-4 hét amíg megérkezik az új személyi. Viszont befizettem egy szlovákiai túrára 1 hét múlva és addig biztos nem érkezik meg az új. Ideiglenesem. ig-t sz nem akartak adni. Az adatlapon ott van a fényképem, aláírás, adatok, stb. Merjek kockáztatni?

2013. jún. 5. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:

Hogy mersz-e kockáztatni ez csak rajtad múlik.

Én ezt a kérdést ki sem írtam volna, mivel kb ugyanannyi esélye van hogy Szlovákiában igazoltatnak mint itthon, azaz még a városban sem sok, egy túrán meg nulla.

2013. jún. 5. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha ezen múlna hogy elbukom-e a befizetett pénzt és a túrát akkor simán mennék.
2013. jún. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igen, csak hallottam egy- s mást a szlovák rendőrségről. Magyarországon még sosem igazoltattak. :-). Tán a hegytetőn sem fognak :-)
2013. jún. 5. 17:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha latsz igazoltato rendort barmelyik szlovak hegy csucsan akkor keszits rola egy fotot es tedd fel ide, latni szeretnem!
2013. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

elvileg nem mehetsz, gyakorlatilag nem valószínű, hogy bárki is ellenőrzi.


Viszont én voltam már olyan előre befizetett több napos kiránduláson, ahol a busz indulásakor megnézték az érvényes papírokat, pedig EU-n belül maradtunk.

2013. jún. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

az ellenőrzésre valóban kicsi az esély, de két kérdés még felmerülhet:

- a túra szervezője felenged-e a buszra érvényes úti okmány nélkül? (már ha buszos utazással van a túra)

- biztosítást szerintem nem tudsz kötni igazolványszám nélkül (pedig ha túrázni mész, szerintem köss, még ha csak a szomszédba utazol is)

2013. jún. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!