Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha álmaim országában szeretnék...

Ha álmaim országában szeretnék élni (Hollandia) akkor jelenleg mik a lehetőségeim?

Figyelt kérdés
Röviden én egy 28 éves srác vagyok aki "szerelmes" lett Hollandiába. Tetszik a nyelv (folyamatosan tanulom..) és az emberek is nagyon szimpatikusak. Csak az a baj, hogy sok embertől hallom, és olvasom is, hogy a Holland munkahelyek igencsak megcsappantak az elmúlt időkben. Sok a bevándorló..stb. De ha én új életet szeretnék kezdeni és nem linkeskedni és nem drogozni akarok kimenni, hanem totálisan beleolvadni az ő kultúrájukba és életükbe akkor erre láttok valami esélyt? Köszi!

2013. jún. 7. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

EU-s ország, bérelsz lakást, becuccolsz, keresel munkát, azt kész, be vagy illeszkedve. Ha előbb találsz lakást, aztán munkát, akkor általában 8 hónapnyi kauciót ki kell fizetned. Hollandiában, mivel viszonylag jó összeg a minimálbér (1200 euró), ezért a legtöbb munkával csak annyit keresel, mindegy, hogy árufeltölő vagy szakképzett gépész vagy. A gáz ott kezdődik, hogy eléggé drága ország, és még egy szar lakásért is elmegy legalább 1000 euró havonta. Mivel Hollandiában nagyon kevés a szabad földterület, ezért senki sem birtokolhat ingatlant vagy telket, csak "élete végéig kibérelheti" ez egy ilyen egyezmény az állammal.


Én Németországot ajánlanám, ott nincs hivatalos minimálbér, de a legtöbb munkáltató azért betartja, hogy legalább 1000 eurót ad egy hónapra. Ott is csak nagyon speckó munkával fogsz minimálnál többet keresni, viszont jóval olcsóbb ország, mint Hollandia, a volt kommunista (NDK-s) részeket már havi 250 euróért is találsz lakást.

2013. jún. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Talán még egy lehetőség Belgium. Hisz ott is flamandok élnek, meg persze franciák, de a fő nyelv a francia.

Szerintem az a legjárhatóbb hogy megtanulod a nyelvet, helyi barátokat szerzel neten, de főleg inkább élőben, és tőlük érdeklődsz vagy helyi hirdetésekben jársz utána ha már megy a nyelv.

Nekem is nagyon bejött a nyelv és a kultúra de egy idő után szembesültem avval hogy - főleg a fővárosban - mennyire nagy a bűnözés és visszaélés. Lehet hogy azóta visszaszorult, de mikor én neten scammerel találkoztam az mind holland volt - de ez csak egy példa... Elég fura lehet a főváros népsége. Szal ha kimész sztem vidéken nézelődj vagyis a kisebb városokban. Akár angol nyelvű levelezőpartnereket is találhatsz, akiktől érdeklődhetsz az ottani életről, árakról. Szerintem is irreálisan drága, de lehet hogy megéri ha van jó munka. Sokkal érdekesebb országok vannak tőlünk keletre, kedves emberekkel, ahol az árak is tizedei mint az érdemtelenül felkapott nyugatiaknak

2013. jún. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!