Kezdőoldal » Utazás » Európa » Görög országba elég a személyi...

Görög országba elég a személyi igazolvány vagy mindenképpen kell útlevél?

Figyelt kérdés
Illetve aki járt már Görög országba meséljen kérem egy kicsit hogy milyen volt, mit érdemes leginkább megnézni, milyenek az árak, esetleg mire kell fokozottan figyelni/vigyázni stb?
2013. jún. 10. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Elég a személyi.

Tavaly voltunk busszal Sartin.

Egy kollégám ugyanott volt OTP Travel-lel, neki azt mondták, kell útlevél, megcsináltatta az egész családnak, azaz 4 főnek, asszem 30 ezer ft-ja bánta...

Én utánaolvastam, ill. nekünk azt mondták (Hajdú Volán Tours), hogy nem kötelező, de jó, ha van.

Nem csináltattam, mert alapból kicsit sokba volt minden, utazás, transzfer, biztosítás, meg ha már nyaralunk, akkor min. naponta 1x étterem.

És minek költsek olyanra, amire nem muszáj?

Az utazók közül kb. a felének nem volt, és nem is kellett sehol.

Határokon összeszedték, várakoztunk, majd visszahozta a vámos, és mentünk tovább.


Mi nem tettünk semmiféle különösebb óvintézkedést.

Tengerparta mentünk, ez volt a lényeg.

Egyik nap elmentünk egy kirándulásra egy mézüzembe, ennyi volt.


Thessalonikiben van egy aquapark, azt szokták ajánlgatni.

De barátnőmék voltak pár éve, és azt mondja, nem érdemes, csak hideg vízű minden medence, és nagyon durván hideg, + a hajdúszoboszlói aquapark sokkal modernebb.


Olvasgattam fórumokon, hogy vigyázzunk a besurranó tolvajokkal, állítólag éjszaka is bemennek a nyitott erkéályajtón, mivel annyira meleg van, hogy nyitva hagyják sokan. De gondolom, minden egyes nyaralóhelyen vannak erre specializálódott tolvajok. Nekünk szerencsére nem voltak ilyen tapasztalataink, de én amúgy is vigyázok mindenhol, nem vagyok az a fajta, akit ki lehet zsebelni. Táska mindig biztonságosan rajtam, cipzár behúzva, ha ülök, akkor az ölemben van, és nem a szék támlájára akasztva.


Árak nem voltak vészesek, hasonlóak az itthoniakhoz. Éttermekben a tengerparton 20-30 euro-kat fizettünk, az olyan 5500-8000 ft, asszem itthon sem ússzuk meg olcsóbban.


Az árusoknál a gyros 1,7-től 2,5 euróig volt. Még olcsóbb, mint itthon. És meglepetésemre nem sóherek, durván telepakolják hússal mindenhol. Zöldség alig, rengeteg hús, meg sültkrumpli! Tök fura volt. Itthon meg teletönik káposztával, hogy a húsnak ne legyen hely.

2013. jún. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Oh nagyon köszönöm a hasznos választ,sok érdekességet írtál,akinek van még egyéb más tapasztalata az nyugodtan írja le,szívesen olvasgatom. Én majd szeptember végén-október elején megyek párommal,legalább is hogy pontosítsak tervezzük,még semmi sem biztos minden csak attól függ mennyire tudunk spórolni addig 60.00-et. Mi busszal mennénk,egy katalógust néztünk tegnap,az anyukája mutatta nekünk és ha jól tudom Ikarosz volt a katalógus neve. 10 napra mennénk ebből 7-et töltünk ott a többi az utazás idejével megy el. 30.000 ft a busz költsége oda-vissza+a szállással együtt. Szerintem ez nagyon jó ár. A maradék 30.000 ft meg költőpénzre menne el,esetleg befizetnénk magunkat egy körútra,ami nagyjából megmutatja az ottani látnivalókat.
2013. jún. 10. 12:50
 3/5 anonim ***** válasza:

örülök, h írtam hasznos dolgokat.


a hellász fórumot olvasgatod?


én nagyon sokszor böngésztem az utazás előtti hetekben, ott nagfyon sok érdekes infó van, fotók, leírások, programajánlások.

2013. jún. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a 30 ezer átlagos ár elő és utószezonban, igazság szerint én már 20 ezres utakat is láttam április-májusban, ill. szeptember-októberben.

nézd meg az Apollon Travel utait, ők görök utakra specializálódtak.

De a 30 ezret úgy írod, mintha kettőtöknek lenne annyi, de az fejenként van.

2013. jún. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen tudom hogy fejenként van. Úgy gondoltam hogy nem vészes az a 30.000 ft így hogy a szállás+a busz benne van az árban. Nem néztem még fórumokat,csak tegnap este merült fel ez a nyaralás,és mondjuk májusban meg októberben 25.000 ft lenne.
2013. jún. 10. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!