Kezdőoldal » Utazás » Európa » 15 éves vagyok, és rokonokhoz...

15 éves vagyok, és rokonokhoz szeretnék Romániába utazni vonattal. Átengednek a határon?

Figyelt kérdés

Van útlevelem és személyim is. Utazhatok egyedül? Romániába az állomáson várnának kocsival.... Tehát annyi lenne hogy felszállok Pesten, és leszállok Romániába.

Tehát átkelhetek magam a határon vonattal?



2013. jún. 18. 20:43
 1/8 anonim válasza:
0%

Hiaba van utleveled, meg szemelyid, mert en ugy tudom, hogy kell egy kisero melled(aki legalabb 18 eves) es egy szuloi beleegyezo papir amit a kozjegyzonel elkeszitenek. A kell alljon benne, hogy rabiznak arra az illetore aki atkiser a hataron, illetve majd haza is visz.

15\L

2013. jún. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Közjegyző :-D

Hülyeséget ne terjessz kérlek!! Közjegyző nem kell egy utazáshoz.

Amúgy simán mehetsz. Írjatok esetleg egy papírt szülőkkel, hogy honnan hova, kihez stb de ha nincs se feltétlen gond.

Azonban ha román állampolgár vagy akkor mások a szabályok! Náluk ez szigorúbb!

2013. jún. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Magyar állampolgár vagyok! Viszont akikhez menyek román. Anyukámnak mind2 megvan.

Akkor simán felülhetek a vonatra, a határon meg csak elkérik az útlevelet és semmi nem lesz?

2013. jún. 19. 08:37
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, várhatóan így lesz. Azért írhattok egy papírt szülőkkel, de nem valószínű, hogy kötözködnének.
2013. jún. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Elég pl. egy sima füzet lapjára írni, vagy valami külön papírt kell erre kérni vhol?
2013. jún. 19. 09:43
 6/8 anonim válasza:

De most komolyan nem kell kisérő??

Én mindig amikor mentem, kisérőre volt szükség,hanem nem engedtek át!!


Amúgy 15 évesen nem elég a személyi??Útlevél is kell? :O

2013. jún. 19. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy útlevél kell? Elég a személyi.
2013. jún. 19. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elég a személyi.
2013. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!