Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyiből jön ki egy Eindhoven...

Mennyiből jön ki egy Eindhoven-Amszterdam út?

Figyelt kérdés
Októberben mennék repülővel Eindhovenbe. 5 napos az út. Azt tervezem, hogy első nap Eindhoven, 1 éjszakát ott, majd a következő 4 napban inkább Amszterdam a célpont. A repülőjegy oda-vissza 17 ezer forint. Szállással, napi költségekkel, nem nagy lábon élve mennyi pénzből jönne ki egy személyre ez az utazás? 60 ezer körül? Ha valakinek van tapasztalat az említette városokról, szívesen veszem. Előre is köszi a választ!

2013. jún. 20. 16:15
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy milyen szállásra gondolsz (hotel, faház, kemping), illetve, hogy mit szeretnél csinálni, tehát muzeum belépők, vonat vagy buszjegyek kellenek e. És hogy pl bulizni is mennél, milyen helyre?
2013. jún. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A szállás csak aludni kéne, az a lényeg, hogy minél olcsóbb legyen, a nap nagy részét úgyis máshol szeretném eltölteni. Nagy bulizgatást nem tervezek, szeretnék minél több helyre elmenni. Lehet mennék múzeumba, de nem olyan fontos. Van ez az I amsterdam Card, ez esetleg megéri? Vagy csak akkor, ha tényleg minél több múzeumba be akarok menni? Köszi a választ!
2013. jún. 20. 16:42
 3/6 anonim ***** válasza:

Eindhoven-Amszterdam retúr 36€, ns.nl


Amúgy egy éjszakát se töltsd Eindhovenben, egy teljesen jellegtelen iparváros 0 látnivalóval.

2013. jún. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kortárs művészet fellegvára, 2006-ban Eindhoven volt az European Design Capital, vagyis az európai dizájn fővárosa.



Pár érdekesség a teljesség igénye nélkül:


Evoluon

Philips stadion, a PSV Eindvoven stadionja

Philips Villanykörtegyár múzeum

A kortárs művészetet kedvelők semmiképpen ne hagyják ki a Van Abbemuseum-ot. Többek között Picasso, Chagall, Kandinsky és Mondriaan műveket is láthatunk itt.

Museum Kempanland - Brabant régió művészetének bemutatása festményekkel, fotókkal, szobrokkal (www.museumkempenland.nl); Galerie Willy Schoots - kortárs művészeti kiállítás hatalmas szobrokkal (www.schoots.com)


Érdekes és jópofa látványosság az eindhoveni "kuglik" köztéri megjelenítése.


Eindhovenben számos köztéri szobor van. Lépten -nyomon találkozhatunk ilyen műalkotásokkal és határozottan merem állítani, hogy vidámabbá, barátságosabbá teszi az utcaképet.


(forrás: [link]



Mindenki döntse el, hogy most akkor csak egy lepukkant iparváros vagy sem. Értem én, hogy nem Eindhoven a főváros és van akinek Hollandia egyenlő Amszterdam, de ha mást esetleg érdekel, akkor találhat magának látnivalót Eindhovenben is.

2013. jún. 21. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

81%: mivel blogot linkelsz, feltételezem nem voltál még a városban? :)


Nekem volt szerencsém, többször is. Én elhiszem, hogy Ózdon meg Kazincbarcikán is van látnivaló, mégse vágyom oda, ahogy ide sem vissza.

2013. jún. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem tetszett. Kétszer voltam, bár ez nem tudom miért kérdés, hogy én voltam-e. :)


Azért nem szeretem az ilyen élből elutasítást, mert ez kicsit olyan, mintha azt mondanám, hogy Magyarországon csak Budapestet érdemes. Pedig még mennyi szép vidéki város van.


Ózd és Kazincbarcika elég rossz példa. Sose voltak a dizájn fővárosa vagy egyéb hasonló bármilyen elismerést nem tudom, hogy elértek-e. Lényeg, hogy szerintem nagyon rossz párhuzam, nem illik ide.

2013. jún. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!