Kezdőoldal » Utazás » Európa » Párommal Görögországba megyünk...

Párommal Görögországba megyünk a Paralia részre Szeptember 27-től-október 06-ig az ikarosz utazási irodán keresztül. Szeretnék pár dolgot kérdezni ezzel kapcsolatban. Valaki volt már ezen a részen?

Figyelt kérdés

Ezeken keresztül megyünk: Mohács,Szekszárd,Baja,Hercegszántó,Tompa és utána már Görögország jön. Kell-e útlevél?

Gondolom érdemes biztosítást kötni mindenképpen.

Esetleg részt vettetek valamilyen fakultatív programon? Mennyibe kerül egy ilyen program?

Mik a tapasztalatok ezzel az utazási irodával?

Mennyire meleg az idő, illetve a víz szeptember végén-október elején?

Számítsak-e rossz időre ezáltal vigyek-e kicsit melegebb ruhát,ne csak nyáriasat?

Fontos-e a tengert partnál a strandcipő?

Kb milyen árak vannak kint?

Érdemes-e kint bármit is vásárolni pl szuvenírt?

A Lidlben hasonló termékek vannak mint nálunk?

Éjszaka milyen szórakozási lehetőségek vannak?

Mennyire kell odafigyelni az értékekre a parton? Mit érdemes a közelben megnézni, illetve megkóstolni?

Az Úzó ital (lehet nem így kell írni,akkor elnézést) valóban olcsóbb mint errefelé?

Olyat olvastam itt gyk-n egy hasonló kérdésnél,egy válaszoló szerint nem lehet Görögben sört kapni. Ez igaz?

Miért ajánlják sokan hogy mint érdemes megnézni a Meteorákat?

Valóban nincsen ott posta avagy postaláda sem? (Ezt is egy itteni válaszoló írta egy másnál megválaszolt kérdésnél).

Előre is köszönök mindent választ.

Illetve aki a kérdéseimen kívül tudna még bármi hasznos tanáccsal,információval ellátni akkor szívesen várom a válaszokat. :)


2013. jún. 22. 09:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
70%

Bocs, rengeteg butaságot összeszedtél a korábbi kérdésekből-válaszokból, de egy nagyon szúrja a szemem...a leírásod alapján Magyarország határos Görögországgal?!?!


Majd biztos jön valaki, akinek lesz türelme ezt a sok blődséget megválaszolni...bocsi.

2013. jún. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 tamasoft ***** válasza:
32%

Engedd meg, hogy ne minden kérdésre válaszoljak, mert elég terjedelmes lenne.


Ezeken keresztül megyünk: Mohács,Szekszárd,Baja,Hercegszántó,Tompa és utána már Görögország jön. Kell-e útlevél?


Görögországba busszal menet kell útlevél, mert két olyan országon keresztül visz az út, ahol kérik. Szerbia, és Macedónia. Ez a két ország együtt majdnem 1000 Km hosszú, az útleírásodból viszont hiányoznak.



Gondolom érdemes biztosítást kötni mindenképpen.

Köss biztosítást!


Mennyire meleg az idő, illetve a víz szeptember végén-október elején?

Parálián nagyon jó idő van, de októberben már nem minden nap kiszámítható. Ha szerencsétek van, akkor jó idő lesz végig, de ez már ősz. Fel kell készülni szeles, hideg, csapadékos napokra is, de jó időtök is lesz biztos. A tenger jó hőmérsékletű, 23-28 fok közötti.


Számítsak-e rossz időre ezáltal vigyek-e kicsit melegebb ruhát,ne csak nyáriasat?

Vigyél.


Fontos-e a tengert partnál a strandcipő?

Nem, egy papucs is megteszi, a víz alatt nem köves, nem szúrós.


Olyat olvastam itt gyk-n egy hasonló kérdésnél,egy válaszoló szerint nem lehet Görögben sört kapni. Ez igaz?

Annyit lehet, amennyit csak akarsz.


Miért ajánlják sokan hogy mint érdemes megnézni a Meteorákat?

Mert szép, egyedülálló.


Valóban nincsen ott posta avagy postaláda sem? (Ezt is egy itteni válaszoló írta egy másnál megválaszolt kérdésnél).

Van posta, és postaláda is.


Kb milyen árak vannak kint?

Kb olyan mint itthon. Előfordulhat, hogy valami kicsit olcsóbb, vagy valami drágább. És hát Euróban. A gyros pl. olcsóbb, főleg utószezonban.


A Lidlben hasonló termékek vannak mint nálunk?

Hasonlóak igen.


Éjszaka milyen szórakozási lehetőségek vannak?

Minden étterem (taverna) éjszakára átalakul discová, kis túlzással. Nappal meg a strandok, tavernák.


Mennyire kell odafigyelni az értékekre a parton?

Jó nagyon a közbiztonság, alap óvintézkedésekkel (pl törülközővel letakarod a holmid) megelőzhető a lopás.


Mit érdemes a közelben megkóstolni?

A görög kajákat kóstold végig, bár nem túl olcsóak. Különösen a halételek a legjobbak.


Az Úzó ital (lehet nem így kell írni,akkor elnézést) valóban olcsóbb mint errefelé?

Olcsóbb valóban, de minőséget is érdemes nézni, mert vízzel jól keverhető, ha érted mire gondolok.

2013. jún. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

1-es válaszoló: Ha nincs ehhez türelmed akkor nem értem minek válaszolsz. Nem kell minden rosszindulatú gondolatodnak hangot adni.

2. válaszoló: Köszönöm a leírtjaidat,sokat segítettél. Tisztában vagyok azzal hogy Szerbián keresztül megyünk-oda elég a személyi onnantól tovább nem voltam abban biztos hogy kell-e útlevél. Sokan mondják hogy kell de ugyanakkor sokan hogy nem. Persze a legbiztosabb ha viszem magammal,ártani nem fog. Egyébként csak azokat a településeket írtam le ami a katalógusban szerepel,amiken keresztül megyünk. Azért hagytam ki Szerbiát és Macedónt mert konkrét nincs feltüntetve. De azért buta még nem vagyok.

A másik dolog pedig az hogy véleményem szerint nem szégyen kérdezni.

Arról nem tehetek ha másik ilyen hasonló kérdésnél voltak olyan válaszok amik nem is igazak. Pontosan ezért kérdeztem meg hogy biztosan tudjam.

Még egy olyan kérdésem lenne mindemellett hogy a gyrosuk valóban finom-e vagy rövid időn belül émelyítő? Mondják hogy kóstoljuk majd meg mert nagyon finom. De van akinek nem ízlett mert állítólag utána rosszul lett. (Kérdés hogy valóban attól-e.)

2013. jún. 22. 11:49
 4/16 tamasoft ***** válasza:
64%

- Sokan mondják hogy kell de ugyanakkor sokan hogy nem. Persze a legbiztosabb ha viszem magammal,ártani nem fog.


Jogilag nem kell útlevél, de a szerbek és a macedónok nem vendégszeretetükről híresek. Inkább az ellenkezőjéről az EU-ból érkező turistákkal szemben. Sokszor kötekedőek, bizalmatlanok, és kihasználják jogaikat, hogy megnehezítsék az átutazást. Ha van útleveled, akkor vidd magaddal, mert előny (tudnak bele pecsételgetni, amit annyira szeretnek). Ha valakinek nincs, csak lapka személyije, az is megfelel, nem fogják visszafordítani egy határon sem.


- Egyébként csak azokat a településeket írtam le ami a katalógusban szerepel,amiken keresztül megyünk. Azért hagytam ki Szerbiát és Macedónt mert konkrét nincs feltüntetve.


Szerencsésebb és egyértelműbb lett volna az útleírás, ha a következőképpen hangzik: "Magyarország - Szerbia - Macedónia - Görögország útvonalon".


- Még egy olyan kérdésem lenne mindemellett hogy a gyrosuk valóban finom-e vagy rövid időn belül émelyítő?


Finom a gyros, de elég ipari. Szubjektív véleménye a mi családunknak az, hogy itthon Magyarországon sokkal jobbak a gyrosok. Görögben a minőségével kapcsolatban vannak fenntartásaim. De ők úgy szokták meg. Rágósabb, esetleg mócsingosabb húsokat is felhasználnak, itthon senki nem venné meg, ott elmegy, mert a turista megveszi. Illetve jellemző, hogy görögben a sült krumplit is bele teszik a gyrosba, és jóval kevesebb zöldséget adnak, a szósz is kevesebb. Szóval aki itthon nagy gyros evő, annak visszalépés a kinti, de minden nap meg lehet enni, mert attól még jó, természetesen.


- De van akinek nem ízlett mert állítólag utána rosszul lett. (Kérdés hogy valóban attól-e.)

Ez egy fontos kérdéskör! Nem a gyrosra vonatkozik, hanem minden ételre. Ha először mentek ilyen helyre, akkor vigyetek valami emésztést segítő kis gyógyszercsomagot. Mezym, rennie, bilagit, stb. ki mit "szeret", mert nagyon sokat segíthet. Nem azért, mert annyira telezabálnátok magatokat (mert mindenhol lényegesen kevesebb az adag az itthon megszokottaktól), hanem összességében kelleni fog (vannak kivételek is). Lehet hogy nem minden nap, de a szokatlan fűszerek, konyhai eljárások miatt a gyomornak újdonság lesz az ottani étel, ezért néha megéri segíteni rajta, mint émelyegni egész éjjel.


A higénia általában egy, sokszor két szinttel gyengébb Görögben, mint itthon, még azzal együtt is, hogy valamennyire törekednek rá. Ki lehet bírni, de számítsatok rá, hogy Magyarországon ahhoz képest patyolat tiszta minden.

2013. jún. 22. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 tamasoft ***** válasza:
64%
És még valami Paráliáról. Parália egy kimondottan turistáknak épült üdülőfalu, ahol helyiek nem is igen laknak. Csak "szállodák"-ból, vendéglátó helyekből, üzletekből áll jóformán. A görög életérzés itt egy erős szűrőn megy keresztül, és nem a "valóságot" tükrözi. Nem mondanám sterilnek, de egy irányított helyzet. Kezdésnek viszont jó lesz.
2013. jún. 22. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Mivel egyszer már ilyen részletesen válaszoltam Neked, szinte minden kérdésedre, hadd javítsak!

Amiben tévedtem, hogy mi NEM találtunk postaládát, sőt az idegen vezető sem tudta, hol a posta.

Nem azt állítottam, hogy NINCS sör, hanem azt, hogy nem ittam jót.

A többi azt hiszem, stimmel.

2013. jún. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
22%

Kérdező: áruld már el miért jó buszon szenvedni sok sok órát amikor így utószezonban repülővel se lenne drágább? Sosem értettem az ilyet.

Jo utat kívánok meg szép időt!! :-)

2013. jún. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Szerbia és Macedónia határán amit műveltek a vámosok, az már nem igaz! Órákat vártunk, mert szarakodtak.

Nők még a WC-re sem tudtak elmenni, gyalog kisértük a buszt, lépésről lépésre. Férfiak elintézték állva az út szélén. Soha többet Busszal!!

Egyébként hányszor szeretnéd még feltenni ugyanazt a kérdést?

2013. jún. 23. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
34%

"Szerbia és Macedónia határán amit műveltek a vámosok, az már nem igaz! Órákat vártunk, mert szarakodtak.

Nők még a WC-re sem tudtak elmenni, gyalog kisértük a buszt, lépésről lépésre. Férfiak elintézték állva az út szélén. Soha többet Busszal!! "



Most komolyan kérdem (és már nem kifejezetten tőled, mert te is beláttad, hogy nem a legjobb ötlet): miért jó busszal menni? Ingyen adják a buszutat vagy mi? De még akkor sem biztos, hogy bevállalnám, pedig gondolom tuti nem ingyenes a busz út...


Repülővel két főre oda-vissza 20-40 ezerből megoldható. (pl. most a kérdésben lévő időpont környékén van 30 körül két főre oda-vissza) Mennyi a busz? Én nem tudom, de érdekelne, hogy mennyivel olcsóbb, hogy megéri ezt a szívást?

2013. jún. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Először tettem fel ezt a kérdést tudtommal. Nem azért megyünk busszal mert kényelmes hanerm mert olcsóbb jóval mint repülővel. 30.000 ft/fő a busz és ebben benne van a szállás ára is amiben annyi a nem jó hogy önnellátás van. Egyébként elnézést az egyik válaszolótól miszerint félre értettem a sör témát esetleg a postaládás dolgot is. De mindenkinek köszönöm a választ,mindegyik nagyon hasznos,de ettől függetlenül bárkitől jöhetnek még válaszok,szívesen fogadom. :) Lenne egy olyan kérdésem még hogy mekkora az esély arra hogy a tengerparton "összetalálkozok" egy tengeri sünnel vagy medúzával? Esetleg vkinek volt benne "élménye"?
2013. jún. 23. 12:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!