Kezdőoldal » Utazás » Európa » Így le tudok majd telepedni?...

Így le tudok majd telepedni? És hol érdemesebb?

Figyelt kérdés

Magyar állampolgár vagyok,még az érettségi előtt állok(jövő tanév végén érettségizek).Egy egészségügyi szakközépben tanulok jelenleg,itt 2 éves OKJ-s szakmára is vanlehetőségem.A célom az,hogy a kisgyermeknevelő OKJ-s szakmát letegyem+a német nyelvvizsgát(középfokú).Tovább nem szeretnék tanulni,mert úgy érzem,hogy nem menne(államin semmiképp,fizetősre nincs pénz,meg nem is tudnám végig vinni).

Hanem egy egészen más irányban gondolkozok:Au-pair akarok lenni.Ez csak egy darabig menne,utána már saját családot szeretnék magamnak,de már Németországban vagy Ausztriában.Jelenleg nem tudok választani és még nem is akarok.Meg azt sem pontosan tudom felmérni,hogy reális elképzeléseim vannak-e.A pénz elég durva tényező a kiköltözésben.Fogalmam sincs,hogy mennyibe kerülne,hogy végleg kiköltözhessek,és hogy ez mit von maga után-pld,hogy mikor kaphatom meg az állampolgárságot,a letelepedési engedélyt..kell-e ide egyáltalán?

Szeretném kicsit előre látni a dolgokat,az életemet..stb.:)

Segítsetek,kérlek!


2013. jún. 24. 02:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Akkor kicsit nézz utána a dolgoknak, és rájössz, hogy EU-n belül nem kell letelepedési engedély.

Állampolgárság sem, mivel EU-s állampolgárok vagyunk mind, és megillet minket a szabad mozgás és munkavállalás joga.


Semmi nem kell hozzá, max. annyi pénz, amivel elindulhatsz, és megélsz kinn.

2013. jún. 24. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En aupair voltam, es hat ahhoz nem kell sok penz. Kimesz szepen a csaladhoz (csak a repjegyet kell megvenni) ott toltesz 1-2 evet, addig sporolsz, aztan elkezdesz munkat keresni. Addigra a nyelv is jol fog menni, es osszetudsz sporolni 2-3 honapra elegendo penzt, amibol elvagy, amig nem talalsz munkat. (na nem am valami alberletbe, ennyibol csak tomegszallasra fog tellni, de ilyen kis ideig siman kibirod.)
2013. jún. 24. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mi a tömegszállás?Ilyeneket minden német városban lehet találni?Ezek után milyen munkát fogok találni kint?Tapasztalattal ugyanis nem fogok rendelkezni,kivéve az Au-pair tapasztalatot.
2013. jún. 24. 13:52
 4/6 anonim ***** válasza:

Nemet orszaggal annyira nem vagyok kepben, mert en angliaban voltam, de "tomegszallas" tuti van ott is. Altalaban szobat berelsz egy nagy hazban, relative olcson. (magyar viszonyokban meg igy is draga, de ott nem) Ha nagyon vegszukseg van, van olyan is, ahol "ingyen" lakhatsz, heti 20 ora munkaert cserebe. Ez meg nem olyan veszes, mellette tudsz munkat keresni, de akkor is kell egy kis megtakaritas, hogy ne halj ehen.

Nem tudom milyen munkat kapnal ezekkel a kompetenciakkal, nem vagyok josno. :) Az aupair utan elmehetnel bejaros babysitternek, azok altalaban tobbet kapnak es neked is tobb szabadsag jut, ha nem a csaladdal elsz. A bolcsode/ ovoda se kizart, de ahhoz nagyon jol kell beszelned. Gondolj bele, ha neked itthon lenne gyereked, akit beadsz 2 evesen bolcsibe, pont amikor tanul beszelni, es egy kulfoldi eros akcentusu, hibas nyelvtannal beszelo bolcsis neni segitene a nyelvfejlodeset... Ugye te se orulnel?

Felesleges ennyire elore tervezned, mert ugyse ugy lesz, ahogy elkepzeled. Ha nincs eleg penzed, menj aupair-nek, aztan majd alakul. Meglatod hogy megy a nyelv, meg egyaltalan hogy tetszik az orszag.

Ha meg van penzed, mondjuk 3-4 hora elegendo, akkor menj ki, berelj egy szobat es lass neki a munkakeresesnek. Nem olyan bonyolult ez.

2013. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,írok privátban:)
2013. jún. 24. 14:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne tömegszállás?

Ha pl. gyárban dolgozik valaki, akkor munkásszálláson lakhat: közös szobák, közös fürdő a folyosó végén... Minimális díjért, amit ált. vonnak automatikusan a fizetésből.


Végzettség nélkül kinn ennél jobbra ne is számíts.

2013. jún. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!