Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ennyiért megéri busszal...

Ennyiért megéri busszal elmenni Londonba, milyen odakint? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Az iskola szervezi majd 2010. Június vége-július eleje. 125Ezer forintért mennék ebben benne van az h:busszal mennénk-jönnénk, családoknál szállunk meg reggeli-ebéd-vacsora, mennék jópár helyre pl.: a csalagúton mennénk, hazafele fölmennénk az eiffel toronyra párizsban, elmennénk a buckingham palotába, a london eye-ra, a parlamentre, a manokken pis-hez, a scherlock holmes múzeumba meg valami sea life akármibe, a temzén is hajókáznánk, az oxford street 10-nél is lennénk (ha jóra gondolok), meg még vagy 5 helyre. Tehát minden benne van:) Én szeretnék de, anya még gondolkozik rajta mert szerinte ez nagyon drága, viszont még a héten lekéne foglalni! Megéri? (szerintem nagyon)
2009. okt. 14. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
szerintem megéri ...de örülnék ha nálunk is lenne ilyen
2009. okt. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Megéri, menj el.


(De a Manneken Pis Brüsszelben van, szerintem oda nem mentek)

2009. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
Ha olyan jól álltok anyagilag,hogy ekkora kiadást megengedhettek egy kirándulás kedvéért,akkor igen.Sok ember ennyiből él a családjával havonta.Ezt csak azért írom,hogy erről is tudj!
2009. okt. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából lehet számolni...

A legolcsóbb buszjegy 38.500Ft.(ha 1-nél több poggyászt viszel akkor +1000 Ft.)

Számolni kell a kompjegyre is.Ennek az ára változó..(attól függ melyik időben mennétek a komppal) ez lehet 15-100 font is.

A London eye ára:17 font/16 éves kortól(de lehet,hogy jövő nyáron 1-2 fonttal drágább lesz)

A Sherlock Holmes múzeum 6 font( ez már 2 éve ennyi)

Az Oxford street 10.az csak egy ház a sok közül,amit ingyen meg lehet nézni(bemenni nem lehet)A palotát is ingyen meg lehet nézni kívülről mint a többi turista.A palotába bemenni csak megbeszéléssel,és különböző engedélyekkel lehet menni csoportosan.Megvannak azok a napok előre írva,hogy mikor látogatható belülről is.Ezt azért tudom,mert a fiamék iskolája már második éve kérik a lehetőséget,és végre idén kaptak egy időpontot,így most nagy a készülődés.(Angol iskolában jár)

A hajókázás általában 10 fonttól indulnak,de inkább több mint kevesebb..A legtöbb múzeum pl:British múzeum ingyen van..A szállás a családnál nem tudom mennyi lehet,főleg ha kaját is adnak(valószínű,hogy nem fog ízleni a kaja,mert az angol étrend iszonyú pocsék)Általában ha valaki szobát akar bérelni az heti 80-95 fontot fizet..

Mit kell még tudni? London drága hely.nem árt ha van bőven költőpénzed,mert nem lesz olcsó szuvenírt venni,vagy enni,inni valamit egy jó helyen..Vigyetek esernyőt,mert nyáron is mindig esik:)

Párizsról nem sokat tudok,de az Eiffel torony ára 11 euró ha jól emlékszem(jövőre ez is drágább lesz egy kicsivel...

Számold össze,hogy eddig mennyibe van,és utána lehet mérlegelni,hogy drága-e...

2009. okt. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
100%
nálunk 85 000 ft-ért lehet menni, kb ugyanezek, csak annyi, hogy nem családoknál szállnánk meg, hanem a holiday parkban. én már voltam még a régi sulimmal 2004-ben hasonló kiránduláson, nem tudom akkor mennyi volt, de nagyon élveztem. érdemes elmenni. mikor voltam meglátogattuk brüsszelt is mivel busszal útba esik, mint franciaország...ha mész akkor elöre is jó szórakozást:)
2009. okt. 14. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mi már 2 éve kivittük a gyerekeinket Londonba (repülővel, szállodába), az árakhoz viszonyítva ez igazán nem lenne drága...


Biztosan hatalmas élmény lenne és nagyon sok látnivaló, de megértem az anyukádat, ha jelen pillanatban nem tudna ilyen összeget kifizetni.


Én is nagyon szívesen befizetném a fiamat egy ilyen útra, de bármennyire is szeretném, nem tudnék most ennyi pénzt előteremteni! :[

Bármennyire is megérné, akármennyire is fantasztikusak a látnivalók, ha nincs rá pénz, akkor muszáj lemondani róla...


Értsd meg anyukádat, biztosan nem azért töpreng, mert magának akar nercbundát venni, hanem számba veszi, hogy miket kell kifizetnie, hamarosan itt a karácsony is...


Amúgy azt is vedd számításba, hogy több éjszakát fogtok a buszon ülve-alva tölteni, ami iszonyú, csak az tudja, miről beszélek, aki már kipróbálta! Ilyen éjszaka után nem sok kedvetek lesz Párizsban gyönyörködni...

2009. okt. 15. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Hát anya ma megmondja h mehetek-e (mamámnak azt mondta h mehetek).:) Én nagyon szeretnék. Hát anyagilag jól állunk (gondolom) mert van 2 autónk, és itt ahol mi lankunk pékek vagyunk és itt a pékek jól állnak... Na de nem nagyon akarom részletezni! Majd jövök h mehetek-e. És az biztos h 125Ezer forint!:)

Majd előkeresem a papírt és leírom h konkrétan hova is megyünk, és ahozz a Mannoken Pis-hez megyünk az biztos mert brüsszelen keresztül megyünk.:)

2009. okt. 15. 14:21
 8/9 anonim válasza:

jaj már itt is van irigykedő :)

nagyon megéri! én egy hétig voltam csak Londonban hugommal, lakást béreltünk, repcsivel mentünk-jöttünk és kb 300.000 volt... és eskü nem volt semmi luxus, semmi extra. (kivéve azt a 15 fölsőt és cipőket:D)

2009. okt. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:) Jó neketek! Nem enged sajna anya el...:(
2009. okt. 24. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!