Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kell útlevél ha Szerbián át...

Kell útlevél ha Szerbián át szeretnék autóval Macedóniába utazni? Új típusú kártyás személyim van.

Figyelt kérdés
2009. okt. 16. 13:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Kell! És még az se biztos hogy átengednek! :)
2009. okt. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Igen Szerbiába és Macedóniába is kell. Az EU-n kívüli országok közül úgy emlékszem, hogy csak Horvátországba és Svájcba lehet magyar állampolgároknak személyivel utazni.
2009. okt. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, a külügyminisztérium konzuli osztályán ezt nem tudták megmondani. Viszont Macedóniába elég a plasztik személyi is.
2009. okt. 17. 20:44
 4/10 anonim válasza:
bizony, és a zöldkártya is kötelező, el is kérik.
2009. okt. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

Kell, zöldkártya is, amit a rendőr el is kérhet, de a határon pl nem mindig kérik.

Az első válaszadóval ellentétben BIZTOSAN átengednek, ha minden rendben van. (érvényes útlevél, zöld kártya, stb.)

jó utat!

2009. okt. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok, bocsi, de ismerôseim majdnem 2 hetet dekkoltak a hatàron, nem akartàk öket tovàbb engedni! Kemények ezek! :)
2009. okt. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
12:25-ös vagyok, azért írtam a zöldkártyát, mert tőlünk elkérték.
2009. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:

Mi 9-en indultunk neki Bosznia-Hercegovinának, erre a magyar-horvát határnál leragadtunk... Nem volt meg a kocsinak valami biztosítási papírja.

Visszafordítottak minket szeretett hazánkba, de hála a GPS-nek megkerestük a legközelebbi határátkelőhelyet és átengedtek! xD

2009. okt. 22. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

Az útlevél mellé kellet zöldkártya, és a nemzetközi jogosítványt ( ezt nem tudom miért) is ajánlották. Mindegy, megoldották mert egy kedves ember belénk tolatott, így a kollégáim vonattal mentek... hála a MÁV-nak lekésték a belgrádi csatlakozást és csak 10 órát kellett várniuk a skopje-i csatlakozásra.

Amúgy mindenhol átengedték őket és nem volt gond.

2009. okt. 26. 12:42
 10/10 anonim válasza:
A kérdezőtől szeretném megkérdezni(olvastam hogy lassan egy éve történt már..)hogy a barátai akik MÁVval mentek a várakozás kívül milyen tapasztalatokkal gazdagodtk,erről nem tudna nekem választ adni?Most nyáron készülök ki Macedóniába egyedül vagy egy barátnőmmel még nem tudni,de én biztosan megyek.Ajánlatos,biztonságos a vonattal való utazás Skopjéba?és maga Macedónia közbiztonság terén mit tudna róla elmondani?
2010. aug. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!