Kezdőoldal » Utazás » Európa » Londonban utcai árusítás?...

Seryx kérdése:

Londonban utcai árusítás? Milyen lehetőségeim vannak szerintetek utcai árusként forgalmas helyeken saját kézzel készített ékszerek árusítására londonban?

Figyelt kérdés

2013. júl. 14. 19:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha megvannak a hivatalos engedélyeid az utcai árusításra, akkor árulhatsz. Ha nincs akkor nagyon hamar elzavarnak a rendőrök, természetesen kapnál ajándékba tőlük egy kis büntető cetlit is. Amit ha nem rendezel le akkor komoly anyagi hátrányt jelent majd neked..

Egyébként nem sűrűn lehet utcai árust látni Londonban.

(kint élek)

2013. júl. 14. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,ritka,hogy az ember elsőre ilyen választ kap.Ha viszont már így benne vagy,akkor meg szeretném kérdezni,hogy milyen engedélyek kellenek (gondolom területfoglalási),illetve látsz e esélyt a már említett dolog sikerére? Köszi
2013. júl. 15. 18:07
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem lenne rá igény?
2013. júl. 15. 18:08
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha terved az hogy az utcán árulj akkor a helyi önkormányzathoz menj be, és ott kérdezd meg. Ott meg is mondják hogy mire kell figyelned, milyen engedélyek kellenek, kell-e bármilyen tax-ot fizetned stb..

Nem vagyok benne jártas, csak azt tudom, hogy itt kint elég keményen megfogják az embert, és ha büntetésre kerül a sor bizony keményen be is hajtják. Gondolj bele: egy sima tv nézésért is kell adót fizetned..

Én a helyedben inkább ebay-en vagy egyéb oldalakon árulnám az ékszereket, vagy csináld azt amit az angol kolléganőm. Ő is saját készítésű ékszereket árul. de "feketén". Bent a munkahelyen, járj házról házra kopogni és érdeklődik.. Vagy eljár rendszeresen carboot piacokra és ott árulja.

De tényleg az önkormányzatot kérdezd meg.

(első vagyok)

2013. júl. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ebay felejtős,mert ezeket látni kell és megfogni,tehát kell a személyes tapasztalat.Érdekes,hogy nem igazán vannak utcai árusok,mert bizonyos értelemben az utcai zenész is annak minősül,és ők azért foglalják a helyet.Nekem nem kellene egy négyzetméternél több.Mindenesetre köszi az eddigi válaszaidat.
2013. júl. 16. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!