Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen szabályok vonatkoznak...

Milyen szabályok vonatkoznak ránk átszálló utasként?

Figyelt kérdés
Londonba utazom, berlini átszállással, két különböző légitársasággal. Melyik légitársaság poggyásszabályzata vonatkozik rám?
2013. júl. 20. 16:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettőé.
2013. júl. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha két különböző társasággal utazol, akkor lényegében kétszer csinálsz mindent. Amikor megérkezel Berlinbe felveszed a csomagod kimész, és ismét feladod. Viszont ha egyben van a jegy, pl. Lufthansa jegyed van, csak mondjuk Berlin-London utat BA üzemelteti, akkor a Lufthansa szabályainak kell megfelelni. Akkor végig fog menni a csomagod is, nem kell ismét felvenni.

De jó lenne tudni, hogy milyen jegyed van. Pl. vettél mondjuk egy Lufthansa és egy BA jegyet vagy csak egy Lufthansa jegyet csak a két járatot más társaság üzemleteti.

2013. júl. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elősször Air Berlinnel,utána pedig British Airwaysel megyek tovább. Egyben van a jegyemen feltüntetve minden
2013. júl. 21. 12:09
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell felvenni a csomagot, ha egyben vetted a jegyet, de minkét szabálynak meg kell felelned.
2013. júl. 21. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Egyébként a kettőnek nem ugyanaz a szabálya? Tehát 10 kiló kézi és 23 feladandó?

Egyébként én nemsokára megyek Hongkongba Cathay Pacific társasággal, viszont Londonig más légitársassággal megyek. A Cathayon csak 7 kiló lehet a kézi és 20 a feladandó a jegyen is ez van, tehát hiába vihetnék Londonig 10 ill. 23 kilót már az első gépen is a Cathay szerint fogják nézni a csomagomat. Szóval szerintem az lesz a mérvadó, hogy mi van a jegyedre ráírva.

2013. júl. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Akkor a British Airways szabályai lesznek mérvadóak? mert azzal utazom másodjára?
2013. júl. 21. 19:38
 7/9 anonim ***** válasza:

Hány milliószor kell még leírni a választ??

Leírtuk, hogy MINDKETTŐÉ számít.

2013. júl. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: hogy lehet mindkettő? A csomag automatikusan megy Londonba.. Budapesten azt fogják nézni, hogy a jegyen lévő adatoknak megfeleljen. Tehát ha BA jegye van akkor a BA:nak a szabályainak kell megfelelni. Csak akkor kell mind a kettőnek megfelelni ha kimegy és felveszi a csomagt és ismét becsekkol.
2013. júl. 21. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, amikor én Amerikába utaztam, külön mondták is, hogy figyeljek oda, hogy mindnek megfeleljen a csomagom, mert utólag is ráfizettethetnek...
2013. júl. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!