Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Szlovénián keresztül...

Ha Szlovénián keresztül megyünk Olaszországba, akkor a szlovén autópálya melletti pihenőhelyeken (benzinkút, kávézó) értik az olaszt?

Figyelt kérdés
Nem tudom jó helyre írtam-e a kérdést, de aki tud az segítsen :) Köszönöm!

2013. júl. 25. 15:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha Ukrajna felé megyek, akkor a pihenőkben értik az ukránt Magyarországon?


Na, kb ilyen ostobaságot kérdeztél. Van aki beszéli, de esélyesebb hogy nem. A klasszikus nyelvekkel(angol, német, francia) érdemesebb próbálkozni.

2013. júl. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem, mert a szlovén lakosság java része érti azt olaszt. És a francia Szlovéniában már csak klasszikus nyelv...
2013. júl. 25. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Francia Szlovénia????

Szerintem Te Svájccal kevered Szlovéniát...

2013. júl. 27. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De hogy keverem! Az irónia volt, hogy az első javasolta a klasszikus nyelveket, én meg mondtam, hogy a francia Szlovéniában nem gyakori :) Erre gondoltam :)
2013. júl. 28. 20:20
 5/7 anonim válasza:
Angolul vagy németül beszélj,bár a németet arra fele többen beszélik.
2013. aug. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi :) nekem az angol és az olasz megy, a németet nem beszélem, meg utálom is :)))
2013. aug. 27. 16:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom:

Szlovénia, benzinkút, teljes körű rendőri ellenőrzés: csak németül beszéltek.

Olaszul legfeljebb csak az olasz határ mellett, de azt is szégyenkezve,mert a két nép között történelmileg fura a kapcsolat.

2014. febr. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!