Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik a jobb szakma Angliában...

Melyik a jobb szakma Angliában? Fontos, válaszoljtaok légyszi!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elsősorban Angliában élő magyarokhoz szólna a kérdésem. A férjemmel tervezzük, hogy ismét kiköltözünk Angliába, de előtte még a biztonság kedvéért elvégezne egy nemzetközileg is elfogadott tanfolyamot! Melyik szakma kelendőbb Angliában: a vízvezeték szerelés vagy a központi fűtés szerelés?Hol van olyan oldal ahol a hiányszakmákról írnak? Nagyon köszi a válaszokat és a segítséget előre is.


2009. okt. 23. 20:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Kozponti futes angliaban? Nemtom, en Irorszagban elek, de itt olyat nem ismernek. Itt mindenhol hosugarzos, meg hotarolos elektromos radiatorok vannak. Szerintem a legjobb, ha olyat csinal, hogy mindent megtanul, legalabbis itt Irorszagban az tud jol keresni, aki mindent tud. (gipszkartonozas, festes, vizvezetekszereles, villanyszereles), a legjobb ezeket egyutt. Es ugy keszuljon, hogy a legtobben elvarjak hogy legyen autoja, hogy hazhoz tudjon menni. Szoval arra is be kell ruhazni + felszerelesre.
2009. okt. 23. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Kifelejtettem: tapetazas, csempezes, nyilaszarok javitasa, stb. :D
2009. okt. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi, ezekhez ért, de mindegyikről nem lehet papírja azért. Azért kérdezem hogy fűtésszerelés, vagy víz szerelelés inkább? Mert ezeket kell tanulnia (a többihez ért, ez a foglalkozása) és erről kell neki a nemzetközi papír.Kocsi, nyelvtudás egyéb nem gond, pénz is van az elinduláshoz.
2009. okt. 23. 20:47
 4/17 anonim ***** válasza:
londonban élek, hát itt nincs központi gázfűtés:D szerintem épületgépészetivel már el tudna helyezkedni
2009. okt. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Férjemnek fizette a szakszervezet a tanfolyamokat és olyat kellett elvégeznie, hogy mindent meg tudjon szerelni egy házban. Ezekről külön kellett neki papir. Most supervisorként dolgozik.
2009. okt. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Gaz az itt is van (meg elektromossag), az irek mast nem ismernek. A melegvizet is csak ugy ismerik, hogy bojlerbol meg gazzal melegitve.


Meg volt lepodve a foberlom, amikor mondta, hogy van bojler de eleg draga, bar ejszakai arammal megy, es en moeg mondtam hogy pedig annak mennie kell.


Azt hitte hogy valami f***m balkanrol jovok ahol nem ismerik a melegvizet? At hitte hogy hidegben fogok mosogatni? Na mind1...


Szerintem a papir nem fontos, persze arra jo hogy esetleg szerezzen egy hivatalos melot, de jobbna megeri ujsaghirdeteseket feladni es maganuton ugykodni. (a hivatalos melo persze nem art kozben):D

2009. okt. 23. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Ja es a legjobbat nem mondtam. Ezek nem ismerik a langyos vizet. Mindenhol ket kulon csap van a meleg es a hideg viznek. Marha ritka olyat talalni (peldaul nalunk csak a konyhaban), hogy 1 csapbol jon a ket fele viz. (furdoben is csak vagy hideg vagy meleg van).


Es ahol hideg-meleg a csap ott is hianyzik belole ez a szuro/kevero bizgentyu, ugyhogy altalaban ugy folyik a viz, hogy nem keveredik es az egyik felen hideg a masikon meg szetegeti a kezed mosogatas kozben.

2009. okt. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Ne otthon tanuljon, hanem itt. Az angolok más országban (pláne a "kelet európában") szerzett papírokat nem ismerik el. Gyertek ki és képezze itt magátt, helyben. Egy itt szerzett papír jóval többet ér. Otthon kár pénzt kidobni rá.


Nálunk amúgy gázfűtés van a lakásban, bár tény, előszerettel használják a hőtárolós elektromos fűtőtesteket is. De a rendszer más, teljesen más mint otthon, ezért sem érdemes otthon tanulni. Más kultúra, más értékrendszer, más felfogás.

2009. okt. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár úgy érzem picit elbeszélünk egymás mellett. Lehet én tettem fel a kérdést rosszul, én annyira nem értek hozzá.Londonban ahol mi éltünk ott radiátor volt az egész lakásban. De akkor maradunk a víz vezetékszerelésnél, mert azt hiszem az jobb. Ahogy nézem az internetes oldalakat jobban keresik őket. Maszekolni már nem akarunk,abból elég volt, hivatalos, állandó bejelentett munkát szeretnénk egy cégnél. Köszi a válaszokat, azért segítettetek:):)
2009. okt. 23. 22:32
 10/17 anonim ***** válasza:
Vízvezeték szerelés az jobb lenne,és hiányszakma is..Aki azt tanácsolta,hogy inkább itt kint végezze el a tanfolyamot annak igaza volt.Amit otthon végez el,azzal csak akkor ér valamit itt kint ha külön letesz valami vizsgát...
2009. okt. 23. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!