Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországban mennyire...

Horvátországban mennyire esélyes ad hoc alapon szállást találni?

Figyelt kérdés

Kocsival mennénk nyaralni és ahol épp megállunk, ott kivennénk szobát, apartmant. (kb. 10-15e/ kétágyas szoba árfekvésben)


Olaszországban ez nagyon jól működött, az ottani falusi turizmus miatt. Horvátországot nem ismerem ilyen szempontból.


2013. júl. 30. 22:16
 1/4 lencsefőzelék ***** válasza:

Sok tapasztalatom nincs, főleg főszezonban, de biztos lehet találni, legfeljebb nem a legolcsóbb lesz. Mi augusztus végén voltunk egyszer, Dubrovnik előtt megálltunk a nagy hídon, és egyből odajött egy fickó a kiadó apartmanját kínálgatni. Még le is alkudtam 40-ről 35 euróra. Csak egy éjszakát voltunk, de egy rendes ház alsó szintje volt több szobával, jól felszerelt konyhával, szóval még egy család is elfért volna benne. Aztán mentünk tovább délebbre, mindenhol így kerestem szállást az egész Balkánon. Volt, hogy nem is kellett keresni, mert a tulaj keresett meg előbb. :)

Macedóniában (Ohrid) biciklivel nyomult az ürge, beadott egy prospektust a kocsi ablakán, aztán követtem. Párszáz méter után egy frankó klímás szobát mutatott, úgyhogy ott sem kellett tovább keresgélni.

2013. júl. 31. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon is esélyes. Főleg a kisebb, magánszállásoknál érdemes próbálkozni. Egyre többen csinálják egyébként így, hogy előfoglalás nélkül indulnak útnak. Az viszont elképzelhető, hogy ha pl. a tengerpartra mentek lehet, hogy a parttól egy kicsit messzebb találtok majd szállást. Ha egyéb helyre (pl. Plitvice-i tavak) ott simán van falusi turizmus. Mi egyszer úgy mentünk Trogirba, hogy előtte útba ejtettük Plitvicét, és megaludtunk ott egy éjszakát. Miután bejártuk a parkot elindultunk szobát keresni 1 éjszakára. 10 perc alatt találtunk egy környékbeli panzióban.
2013. júl. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Főszezonban a tengerparton nehezebb lesz, bár így, hogy 2 főre kerestek azért nagyobb esélyes, mint ha 2-3 család keresne szállást. Aug.20. után gond nélkül találtok bárhol. Plitvicén simán találtok, ahogy előttem is írták.
2013. júl. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Dubrovnikig szeretnénk lemenni, ha belefér, akkor átmegyünk Montenegroba is. Letenyénél lépnénk át a határt és onnan kényelmesen lecsorgunk a tengerig, majd a tenger mentén. Augusztus végére tervezzük az utat.
2013. júl. 31. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!