Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit érdemes megnézni Lillében...

Mit érdemes megnézni Lillében egy nap alatt?

Figyelt kérdés

2013. aug. 27. 15:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Lillében? Nem inkább Lille-ben?
2013. aug. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mindegy? Muszáj beleszólni :) OKOS!
2013. aug. 27. 21:03
 3/6 anonim válasza:
A Franciaországo Lille-re gondolsz?
2013. aug. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egy nap? Úgy érted, hogy reggel mész, este jössz? Vagy hogy?


Amúgy nézd meg a metrót például. Szállj a legelejébe. Nekem érdekes volt a sofőr nélküli metró.

Szintén közlekedés, bocs :) Próbáld ki a V'Lille bicikli kölcsönző rendszert. Előbb-utóbb Budapesten is lesz ilyesmi BuBi néven. Kb. 1,7 euroba kerül egy napra, kártyával lehet fizetni, ezután bármelyik bringatárolótól elvihetsz bringát és ha fél órán belül leadod akkor nem kell érte fizetni. Így gyakorlatilag 1,7 euroért kap az ember egy egész napos közlekedési bérletet :) Csak picit biciklizni kell cserébe :)


Nézd meg az óváros részt, szép épületek, templomok vannak és az utcák is olyan hangulatosak.

Menj el a szigetre, ott található egy kisebb állatkert, amely ingyenesen látogatható.

2013. aug. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Igen, Franciao.-ra gondolok!

4-es köszönöm a válaszod!:)

2013. aug. 30. 12:20
 6/6 anonim válasza:

Ha valakinek még releváns:


Én ott éltem több, mint fél évet. Ezeket a helyeket szerettem:

- Grand Place: a főtér. Sokszor itt van valami megrendezve, pl. karácsonyi vásár télen, de alapvetően is elég nyüzsgős, sok ember van ott, sok bár és étterem.

- Vieux Lille: az óváros. Hangulatos, kis macskaköves utcák, régi épületek, templomok, régiségboltok, vintage butikok. Sétálgatni mindenképp megéri.

- Place de la République: metróval is könnyű eljutni oda, a környéken rengeteg kis vintage bolt. Itt van a Musée Beaux Arts, ahova szintén érdemes bemenni, ha az embernek van pár órája:)

- Musée La Piscine: ez a régióban lévő kisvárosban, Roubaix-ben található, de nagyon megéri elmenni. Egy medencére épül, ami a múzeum közepén van, igazán kis különleges:)

- pékség: ha már Franciaország, mindenképp érdemes kipróbálni néhány pékterméket. A kedvenc pékségem a Grand Place közelében volt, a Rihour metróállomás mellett közvetlen. És ha már baguette, mindenképp baguette tradition-t rendeljetek, az az igazi francia bagettélmény.

- citadella: ott már csak sétálgatni is nagyon jó, szép.

- Parc Barbieux: szintén Roubaix-ben található, egy hatalmas, de gyönyörű park.

Ezen helyek közül mazsolázgatnék egy napra, az alpján, hogy mi érdekel.

máj. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!