Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországba megyünk hétvégén...

Olaszországba megyünk hétvégén de rájöttem, hogy lejárt a személyim, a jogosítványomat elfogadják ellenőrzéskor?

Figyelt kérdés
Sok véleményt olvastam már, valaki szerint semmiképp sem elfogadható, valaki azt mondja, hogy mivel fényképes igazolvány meg stb stb, elfogadják. Nem tudom most mi is az igazság. Féljek az igazoltatástól?
2013. szept. 3. 23:44
 1/5 anonim ***** válasza:
A jogosítványt nem fogadják el..Csak az útlevelet vagy a személyit..
2013. szept. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A magyar jogosítvány (vezetői engedély), ami itthon személyazonosításra is alkalmas, az EU-ban nem elfogadott utazásra jogosító okmány (nincs benne a fenti EU-s adatbázisban), tehát külföldön csak mint jogosítvány használható.



[link]

2013. szept. 4. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"valaki azt mondja, hogy mivel fényképes igazolvány meg stb stb, elfogadják. "


Ilyen hülyeséget ki mondott neked? Minden valóságalapot nélkülöz aki ilyet állít, ne hallgass rá.


Ahogy leírták már, személyi vagy útlevél elfogadott. Jogosítvány nem.

2013. szept. 4. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Személyi vagy útlevél kell hivatalosan, persze adott esetben lehet, hogy a rendőr elfogadja a jogsit is, de lehet, hogy nem. Az is lehet, hogy sehol sem kérik el.
2013. szept. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Jogsit csak akkor fogadják el, ha éppen autóban vagy és te vezetsz. Ha a rendőr megállít akkor kéri a jogsidat, és a többi iratodat.. Utazásra a jogsi nem alkalmas.
2013. szept. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!