Kezdőoldal » Utazás » Európa » Budapest vagy Bukarest?...

Budapest vagy Bukarest? Melyik szebb/jobb/nagyobb/gazdagabb/megélhetőbb? Független attól, hogy nem nagyon szeretjük Romániát.

Figyelt kérdés
Köszi előre is.
2013. szept. 6. 18:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Budapest. Minden tekintetben.
2013. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
84%
Én romániai magyar vagyok. Voltam már Bukarestben is és Budapesten is, és mindenképp Budapestet ajánlom. Minden szempontból jobb.
2013. szept. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
25%
Bóvli bóvli hátán. Budapest jobb, de csak mert szebb a bóvlik közt:)
2013. szept. 6. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem Budapest szebb, VISZONT!! Bukarest gazdagabb/magasabbak a fizetések/kevesebb a munkanélküli/kevesebb a cigány/ jobb a tömegközlekedés(csak új buszok, 5 metró, felújított villamos- és trolivonalak...) (de nincs olyan nagy gazdasági különbség. A fizetések is csak kicsit magasabbak, a GDP is kicsit több stb...) De ezek mellett is inkább Budapestet választanám, mert tényleg gyönyörű!
2013. szept. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Ráadásul BUkarest nagyobb is, több a bevásárló- és szórakotatóközpont, az agglomerációja is elég nagy (és gazdag) de ott is ugyanúgy megvannak a ,,rossz környékek" csak talán nem annyi, mint Pesten. BUkarest rengeteget fejlődött. Ha ezt a kérdést 6 évvel ezelőtt teszed föl (sőt talán még 3 évvel ezelőtt is) egyértelműen minden tekintetben Budapest nyer! De Bukarestben a a mai napig tartanak a nagy építkezések, ezt felújítják- azt felújítják, javítják a tömegközlekedést (pl.: Budapest metróhálózata 30km, Bukaresté 60km) lélekszámban kb. egyforma a két város, de BUkarestnek nagyobb az agglomerációja. Érdemes elmenni! Aki volt régebben, annak leesik az álla. Egy ,,másik városba" tér vissza az ember. Egészen Nyugatias..
2013. szept. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%

1) Melyik a szebb? Budapest.

Az Osztrák-Magyar Monarchia második fővárosa volt, így a dualizmus korában hatalmas építkezések mentek végbe, amik ma is meghatározzák a belső kerületek szinte utánozhatatlan hangulatát. Ezt a turisták is értékelik: míg Budapestre 2011-ben 4,3 millió turista jött, addig Bukarestbe mindössze 2,3 millió.


2) Melyik a jobb? Kinek mi. Nekem Budapest.

Hatalmas múltú kulturális központ, fürdőváros. Egy igazi lüktető, európai metropolisz, ami éjjel is ugyanolyan mozgalmas, mint nappal. Bukarest teljesen más hangulatú.


3) Melyik a nagyobb?

Budapest: 525 km2, 1 740 041 lakos

Bukarest: 228 km2, 1 883 425 lakos


4) Melyik a gazdagabb? Budapest.

Több GDP-t termel, mint Bukarest, pedig kevesebben lakják.


5) Melyik az élhetőbb? Budapest.

A Mercer szerint 2010-ben Budapest volt Kelet-Európa második legélhetőbb városa Prága után, Bukarestet nem említik a cikkben.

2013. szept. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Bocsánat,teljesen igazad van, nem szeretnék beléd kötni, de a ,,melyiknek több a GDP-je" kérdésre azért találhattad azt, hogy Budapestnek, mert ez tavaly év végén fordult meg. 2012-ig Budapestnek volt magasabb, mostmár Bukarestnek. (azt hiszem Budapesté 25 000 Bukaresté 28 000 GDP USD/fő)
2013. szept. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Bukarestben magasabb az átlag fizetés? Ezt most találtam, 2013 májusi a cikk:

" A legjobban fizetett állások viszont Bukarestben vannak, ahol számos, multinacionális vállalat, nemzetközi szervezet, kormányintézet székhelye található. A fővárosban az átlagos fizetés elérte a 2152 lejt, ami 614 lejjel nagyobb az 1538 lejes országos átlagfizetésnél."


Szóval 2152 lej ami kb 150 ezer Ft. Budapesten tudtommal ennél nagyobb az átlag, de most azt nem kerestem ki.

2013. dec. 14. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A nettó átlag Budapesten 130ezer körül van.
2013. dec. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom hogy a cikkben nettó vagy bruttó vajon?
2013. dec. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!