Kezdőoldal » Utazás » Európa » Aki mostanában járt London-Lut...

Aki mostanában járt London-Lutonban, segítene?

Figyelt kérdés

Tavaly, amikor kint voltam, már újítást tapasztalhattam az útlevél-ellenőrzéskor. Több sort hoztak létre. Volt külön sor az útleveleseknek, volt személyis sor, meg talán egy harmadik egyéb variáció is. Aki útlevéllel érkezett, az mehetett az önkiszolgáló ellenőrzőbe. Kérdésem az, hogy nem-e fejlesztették-e tovább az angolok mindezt: személyivel nem létezik még ilyen önkiszolgáló ellenőrző szerkezet? :)


Alapjáraton Lutonban hamar megy a sor, a csomagra sokkal többet szoktam várni, de kíváncsi vagyok, hogy tovább gyorsították-e tavaly óta a folyamatot. :)



#útlevél #London #ellenőrzés #Wizzair #Luton #repülőtér #London-Luton #útlevél ellenőrzés #passport control
2013. szept. 12. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
személyivel kb. 5 percet kell várakozni a sorban gyorsan megy
2013. szept. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Aki útlevéllel érkezett, az mehetett az önkiszolgáló ellenőrzőbe."


Ez így nem pontos. Csak az mehet oda, akinek újfajta, biometrikus azonosítóval ellátott (bordó) útlevele van. Akinek még régifajta van, amiben ilyen adat nem szerepel az nem mehet oda. Azzal ugyanoda kell sorban állni ahol a személyivel.


Automata fejlesztés személyivel sose lesz, legalábbis amíg a személyi nem tartalmaz biometrikus adatokat a hozzá tartozó személyről. Jelenlegi technológiai szinten ugyanis csak az ember képes megbízhatóan összehasonlítani a személyin lévő pici képecskét és az előtte álló élő embert, és még az ember se 100%-osan, egy gép ehhez képest még gyengébben teljesítene.

2013. szept. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nyilván én is az új típusú útlevélre gondoltam...


Amúgy meg a személyi is tartalmaz kis chipet, mert az ellenőrző emberke betartja a kütyü alá és ott van a fotó az illetőről előtte nagyban, színesben.... De mindegy. :)

2013. szept. 12. 17:33
 4/7 A kérdező kommentje:

Egyébként köszi a válaszokat.


Tapasztaltam egyébként én is sokszor, hogy nagyon gyorsan megy a sor, csak kíváncsi voltam, hogy ez a szerkezet alkalmas-e már a kártyás személyik befogadására is.


Mert egyébként tényleg tartalmazza a kártya az emberről a képet nagyban és színesben. Ez 100%, ugyanis miután átértem, láttam, hogy az utánam következő személyis ott virít az ellenőrző pasas monitorján szép nagy felbontásban, ráadásul nem is fekete-fehérben, hanem színesben...

2013. szept. 12. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:
En majusban jottem ki, akkor meg nem volt onkisolgalo szemelyiseknek.
2013. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Mert egyébként tényleg tartalmazza a kártya az emberről a képet nagyban és színesben."


Nem ez a lényeg! Biometrikus adat nincs benne, így nem tudod automatizálni. A kép nem ilyen adat. A biometrikus útlevélben nem csupán kép van, hanem írisz adatok. Ami egyedi és megmásíthatatlan és a gép is le tudja ellenőrizni. Ilyen adat nincs a személyiben!

2013. szept. 12. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
OK, köszi. :)
2013. szept. 13. 07:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!