Kezdőoldal » Utazás » Európa » Írnál Bulgáriai élménybeszámolót?

Írnál Bulgáriai élménybeszámolót?

Figyelt kérdés
Érdekel bármi
2009. nov. 4. 09:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát hogy élménybeszámoló? Az nem igazán van , 1szer voltam ott , mikor a hajóval majdnem lementünk a Fekete-tengerig, és délután volt idöm kicsit körülnézni.


Vicces, egy boltba szerettem volna menni, és megkérdeztem legalább 10 embert , hogy merre van egy bolt , angolul , németül , hát kb egyik se tudta, utánna találkoztam egy kb 16 éves sráccal , ö németül valahogy elmagyarázta. Belvárosban az utcák is elég gagyik , koszosak, mondjuk a föutca az ilyen sétálóutca szerű az viszonylag jó, talán szép is, de amúgy nem egy nagy szám. Kb olyan az egész mint itt Budapest 30 évvel ezelött . Jah most jut eszembe este is kimentünk egy night klubba :D az meg olyan volt hogy ilyen 15-16 éves kiscsajok vonaglottak előttünk :D , 1nek jóvolt.


Összességében , azt mondom , hogy nem egy nagyszám de attól még lehet hogy valakinek tetszeni fog ,meghát végülis oda is elkell menni egyszer :)


Bocs ,ha kissé negativnak tűnik ez az egész , de azt irtad "érdekel bármi" .

2009. nov. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én kétszer voltam Bulgáriában ha jól emlékszem egyszer 1986-ban majd 1990-ben..Első alkalommal egy campingben voltunk a testvéremmel,szinte a tenger mellett volt a faházunk.Imádtam jó volt,mert gyerekként sok gyerekkel találkoztam,és minden élmény új volt.Már nem emlékszem a nevére de voltunk egy helyen (olyan mint nálunk a Tropikárium)de ott voltak élő állatbemutatók is.Csodás élmény volt,hogy meg simogathattam egy élő delfint aki úgy bújt egy simogatásért az ember keze alá mint egy kis kutya(cserébe lefröcskölt minket vízzel) ott simogattam először ráját is(Magyarországon ilyen még nem volt)Viszont meglepett,hogy a gombócos fagyit lemérték,és csak annyi dekát adtak amennyi járt...Fura volt,hogy ha nemet mondtak igennel bólogattak...Fura volt,hogy ebédre mindig volt puncs ízű puding de forrón tálalták,és nem hidegen ahogy mi szoktuk meg!!De élveztük.Másodjára már a partneremmel mentem 18 évesen..Akkor is élveztem,de másképp láttam,éltem át mint gyerekként.Megismerkedtünk pár magyar párral,és úgy döntöttünk,hogy együtt töltjük a nyaralást,Ez persze együtt járt a Disco-val,piálással is.Meglepett,hogy a fiúk karton sört akartak venni(ha jól emlékszem 1 kartonban 6 üveg sör volt)de nem adtak csak 2 üveggel fejenként,hogy ennyi jár,és kész...Amikor vacsoráztunk mi lányok konyakot,likőrt rendeltünk magunknak,és jött a meglepi megint,hogy a konyakot is korsóban hozták ki:)Életemben először olyan részeg lettem,hogy esti tengerfürdésnél túl közel véltem a tengert,és a homokban úsztam...Persze másnap tele volt a testem karcolásokkal,apró vágásokkal amit a homok,és a kagyló okozott...(és én még szelídebb voltam a többiekhez képest)De ami a lényeg mindkét alkalommal nagyon olcsónak tartottuk,és úgy éltünk mint a kiskirályok..Szórtuk a pénzt,minden nap étteremben ettünk,és amit akartunk megvettük magunknak(sok emlék csecsebecsét)Amikor hazamentünk még mindig maradt pénzünk,pedig nem sokat váltottunk be Levára...

Azóta nem voltam,de szeretnék újra elmenni....

2009. nov. 4. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én 2007-ben voltam, Isztambul felől érkeztem hálókocsis vonattal Szófiába(Isztambul felé kikerültük Bulgáriát), amin így egy jót tudtam aludni. A vonat késésben volt, elvileg kb dél körül kellett volna megérkeznünk, de csak délután 2-lett belőle. Ezután városnézésé következett. Voltak szép részek a belváorsban, de nem volt egy nagy szám. Este 11-re mentünk vissza a pályaudvarra, ahol az aluljáró szint egész éjszaka nyitva volt, ezért itt töltöttük az éjszakát. Nyugi volt, de egyszer jött egy üszkös kezű csöves banya, aki minden szó nélkül vett a pad szélén álló kibontott zacsis rágcsálnivalóból! Ezután odaadtuk neki, hogy akkor az már nekünk nem kell, na persze ezen felbátorodott, és vagy fél órán át nem hagyott minket békén. Ezután szerencsére jöttek a rendőrök, és ki zavarták, így egy fél órára felszívódott. Addig, mivel nem volt más, és már nagyon kellett, belepisiltünk a kukába(az állomás melletti bokrokban csomó csöves tanyázott még, nekik nem szívesen himbáltam volna). Reggel 8-kor indult tovább a vonatunk Bukarestbe, persze csak indult volna, ha nem késik az is 1 órát, mint minden a Balkánon. Az út nagyon szép tájakon vezetett keresztül, bár nagy részét átaludtam. Russénál keltünk át a Dunán, hát itt már elég nagy volt.
2009. nov. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bulágria nagyon jó hely. Még csak most kezd felkapott lenni az utazók körében, de már jól kivan építve. Nekem nagyon tetszett az a része, amit a turistáknak csináltak. Viszont messzebb ne menj, mert kosz, épületromok, szegény emberek vannak, akik még a lopástól sem riadnak vissza.
2009. nov. 6. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

^^ Bulgáriában születtem és ott éltem 2007-ig.

nagyon jó hely...az iskolák nehezebbek, de én imádom...

főleg nyáron amikor elmegyünk úszni a tengerben...ott viszont nagyon sok a hullám...és nekem ez tetszik benne a legjobban :D

az emberek kedvesek....és ott minden jóval olcsóbb mint itt

2010. jan. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Én imádok utazni is, úgyhogy nem viselt meg az út (hajnal 4-től éjfélig). Szerbián keresztül mentünk.

Amit írt az egyik válaszoló, igaz: a turistáknak fenntartott helyek szépek, de van sok romos, lepusztult hely. Ezzel odafele először még Szerbiában, Belgrádban szembesültem. Szófiába beérve pedig kb. olyasmi látvány fogadott, mint a Gettómilliomos elején: összetákolt bódék, tele emberekkel és szeméttel.

Mi Albenán voltunk. A tenger és a tengerpart nagyon szép volt. Az épületek elég szocreál stílusúak, de ott nem láttam szemetet. A vendéglátással mindenhol meg voltunk elégedve, egy kisebb panziószerűségben voltunk, a tulaj nagyon jó fej volt, esténként beszélgettünk vele meg a fiával. Albenán nagyon összehaverkodtunk egy pincérgyerekkel. :D De mindenhol kedvesek voltak, és vigyorogtak. :D (mindenki megkérdezte, hogy "where are you from?", és mikor mondtuk, hogy "Hungary", elkezdék magyarul, hogy "jónapot", stb. :D )

Hazafele az autópálya tele volt törökökkel, ott féltünk, mert állítólag eléggé... nos hajlamosak a lopásra, de nem volt semmi gond, több helyen láttunk biztonsági őrt is a benzinkútnál.

Mindent összevetve én nagyon élveztem. Igaz, vannak lepusztult részek, de nem vészes, és azért az nálunk is van elég sok... A bolgárok is nagyon jó fejek voltak velünk.

2011. febr. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!