Kezdőoldal » Utazás » Európa » Utazási irodák mégis milyen...

Utazási irodák mégis milyen reptéri illetéket számolnak fel?

Figyelt kérdés
Nézegettem utazási irodákat és minden utazásuknál ott volt a reptéri illeték (bődületes összegek). De mit számolnak fel, amikor nincs is reptéri illeték?
2013. okt. 19. 17:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez egy költői kérdés?
2013. okt. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem. Várom, hátha tudja vki a választ a kérdésemre.
2013. okt. 19. 17:53
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha repülővel mégy, akkor van reptéri illeték. Ha nem, akkor nem kéne lennie.
2013. okt. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hova nincs reptéri illeték?

Mennél Bécsbe adventkor busszal és felszámolnak illetéket, vagy mi??

2013. okt. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 SzilKa ***** válasza:
Én egyszer nyertem egy egyiptomi utazást, csak a reptéri illetéket kellett befizetnem az egyptairnél, ami kb 20e volt akkor. Tök ugyanerre az utazásra befizetett a barátném is (egy személyre nyertem az utat csak) az utazási irodánál, ahol majdnem a duplája (36-38e) volt a reptéri illetékként felszámolt összeg. Szóval egyértelmű, hogy lehúzzák az embereket ilyen címen sajnos.
2013. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A reptéri illeték az az összeg, amit egy légitársaság fizet a repülőtér kezelőinek a szolgáltatásokért: repülőgép fogadása és indítása, csomagkezelés, utasok csekkolása, stb. A légitársaság újabban a székek száma szerint fizet. Ez rendszerint benne van a repülőjegy árában. Az utazási irodák pofátlansága, hogy ezt utólag másodszor is elkéri az utastól (egyszer már megkapta, amikor a repülőjegyet eladta, másodszor pedig, amikor még egyszer külön is felszámolja). Ez kb olyan pofátlanság, mint amikor az ember kifizet egy szállodaárat, mondjuk egy hétre 300 eurót és akkor a szállodás még kér 6 eurót mondván, hogy az az idegenforgalmi adó és az a városnak megy :)
2013. okt. 19. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sokan nem értik. Szóval van egy utazási irodánál egy ajánlat. Egy hét nyaralás vhová, repülővel. Az árban benne van a repjegy oda-vissza és a szállás. És ezt követően írják, hogy ezen felül fizetendő: reptéri illeték: 50-60-70 ezer Ft.
2013. okt. 20. 15:30
 8/8 anonim ***** válasza:
Igen, reptéri illetéket kell fizetni. Ez nem szokták beleszámolni az árba. Mint ahogy az idegenforgalmi adót, biztosítást is külön tüntetik fel. Még mindig nem értem mi a probléma? :)
2013. okt. 20. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!