Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes lenne Ukrajnában...

Érdemes lenne Ukrajnában tanulni (angol képzés), ha szeretnék szépen beszélni oroszul?

Figyelt kérdés
2013. nov. 8. 19:51
 1/7 Shai-Hulud ***** válasza:
Nem. Ehhez Oroszországban kellene. Ukrajnában nem oroszul, hanem ukránul beszélnek. Hasonló szláv nyelv, de nem orosz.
2013. nov. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha angol képzés, akkor oktatnak oroszul?

Az ukrán a hivatalos nyelv, viszont beszélnek oroszul, hisz lakosságának 17%-a orosz.

Sőt szépen beszélnek oroszul, a múlt héten saját fülemmel hallottam.

2013. nov. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gasp válasza:
egy jo nyelviskolaban is ugyan ugy megtudsz tanulni ha kello odafigyelessel vagy jelen az orakon. es gyakorolsz
2013. nov. 9. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kelet-Ukrajnában meg tudsz tanulni oroszul, ott szinte mindenki oroszul beszél az utcán, még azok is, akik magukat egyébként népszámláláson ukránnak vallják. De az ország többi részén is mindenki beszél oroszul. Nyugat-Ukrajnában viszont nem érdemes próbálkozni, mert nem szívesen beszélnek oroszul.
2013. nov. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2013. nov. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kelet-Ukrajnában megpróbálhatod, de nem hinném, hogy annyira megérné emiatt Doneckbe vagy Dnyipropetrovszkba menni. Amúgy meg még régebben olvastam egy cikket arról, hogy Ukrajna lakosságának nagy része sem oroszul sem ukránul nem beszél tökéletesen. Sok ember a szurzsikot használja, ami egy amolyan orosz-ukrán keveréknyelv (sokszor annyi, hogy az orosz szavakat illesztik ukrán nyelvtani környezetbe, de vannak mindenféle változatai, én már sokfélét hallottam)

Ha van pénzed, ettől függetlenül mehetsz, szerintem nem rossz ötlet. Viszont azzal számolj, hogy az egyetemek nagyon korruptak sajna. :( (Én is akartam menni Ukrajnába egyetemre, de meggyőztek, hogy inkább ne) És tanulj előtte egy kis orosz szlenget, mert különben egy szót sem fogsz érteni abból, amit a diákok beszélnek.

2013. nov. 10. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Zavaros kérdés. Válasszuk külön az orosz tanulását. Akkor miért nem Oroszország? Én télen szeretnék kimenni 3 hónapra Szentpétervárra(szerintem ott több lehetőség van és jobb a Finn öbölnél), kollégiumi szállás, ha ott tanulsz 50-60.000Ft/hó. Moszkva megfizethetetlen.
2014. máj. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!