Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan és mivel lehet (ne)...

Bpetikee kérdése:

Hogyan és mivel lehet (ne) legolcsóbban (2014. 04.26-án) Pestről Rómába eljutni?

Figyelt kérdés

2013. nov. 11. 18:49
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
*és mennyiért?
2013. nov. 11. 18:53
 2/13 anonim ***** válasza:

Repülővel mennék a helyedben, de még nagyon korán van az április végi jegyvásárláshoz. Egyrészt azért, mert még nagyon drága, másrészt azért, mert a menetrend is sokat módosulhat.

Kezdd el a ryanair és a wizzair oldalán nézegetni az árakat. Január vége - március közepe közt lesz az az időszak, amikor az általad kérdezett időpontra érdemes jegyet venni.

2013. nov. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Jól beszél az előző. Folyamatosan minden nap (naponta akár többször is) nézd az árakat a két fapados oldalán és ha szimpatikus akkor vedd meg. Legolcsóbb jó eséllyel januártól márciusig lesz a te időpontodra, de ez sose biztos 100%-ra!! Ha fixen aznap kell menned mindenképp akkor nehéz olcsó jegyet venni. Ilyenkor (általában) vagy megveszed közepesen olcsón és bosszankodhatsz amiért később jóval olcsóbb lett, vagy kívársz és végül drágán kell vegyed mert muszáj utazni pont akkor aznap. Nem egyszerű az biztos.
2013. nov. 12. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi van aznap amúgy Rómában?? Mert iszonyat drága a repjegy azon a napon. Előtte és utána is jóval olcsóbb az látszik. Emiatt én nem szamitanék nagyon arra, hogy fillérekért megkapom majd a jegyet április 26-ra.
2013. nov. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:) És amúgy általánosságba sincs semmi infó h mennyibe kerülhet legolcsóbban?:) ha tegyük fel most lenne január vagy március, akkor az eddigi tapasztalatok alapján mennyibe szokott kerülni?

XXIII. János és II. János Pál szentté avatása lesz 27-én, és ugyan nincs vmi sok pénzem, viszont mindenképpen szeretnék részt venni rajt.:))

2013. nov. 12. 19:57
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja vagy úgy, sejtettem hogy valami ilyesmi lesz. Rákerestem mikor lesz húsvét, de az egy héttel előtte van. Hááát mikor ilyen nagyobb esemény van Rómában olyankor mindig drága oda a jegy.

Tudod én utaztam már 200Ft-ért is Rómába meg 3000Ft-ért is (vagyis oda-vissza volt ennyi). De nem ilyen jeles alkalomkor, csak úgy valamikor amikor épp olcsó volt a jegy.

Január-Februárig, talán március elejéig reménykedj hogy hátha lesz valamivel olcsóbb, de ha ilyen nagy tömegeket megmozgató esemény van akkor olyan nagyon ne reménykedj. Ez olyan mint a karácsonyi olcsó repjegyek figyelése: elég reménytelen sajnos.

2013. nov. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

ahaa...:/ és ez úgy árban mit jelent, tehát mennyiért van olcsón, mennyiért van drágán?

Vagy esetleg valami buszjárat ami kimondottan erre van, azzal nem lenne olcsóbb?

2013. nov. 12. 22:48
 8/13 anonim ***** válasza:

Ismételten, hogy tiszta legyen.

Kijuthatsz egész olcsón repülővel, de ehhez kellene egy kis türelem, odafigyelés, tolerancia, tanulási vágy.

Olyan retúr 20-22eFt-ból megoldható, ha nem rendszeresen figyeled a jegyárakat, és megbízol a tanácsainkban.

Ha nem, akkor menj busszal.

2013. nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

" Kijuthatsz egész olcsón repülővel, de ehhez kellene egy kis türelem, odafigyelés, tolerancia, tanulási vágy."


Figyelembe vetted hogy milyen kiemelt időszakban szeretne utazni? Szerintem nem... Én is rengeteg iszonyat olcsó jeggyel utaztam rengeteg helyre Európában. De nem ilyen nagy tömeget megmozgato esemény idején.


Lehet hogy lesz valamivel olcsóbb, szerintem is érdemes kicsit várni, de azért a 20 ezres retúr jegyben erre az adott dátumra nem reménykedek.

2013. nov. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kicsit finomítván a dolgot ha a szentté avatás érdekel, jelenleg nem is az utazás lesz a szűk keresztmetszet, hanem a szállás. Mert lejutni ezer módon lehet, akár mehetsz repülővel Korzikára, onnan hajóval, vagy egy komolyabb alternatívát megemlítve - amire én játszanék a helyedben repülő valamelyik olasz városba + onnan vonat vagy busz. esetleg repülő :)

de hogy a szállással fogod a legjobban megszívni ha erre rájönnek, az biztos...

Még mindig tartom, hogy novemberben épeszű ember nem vesz repjegyet áprilisra, és közben bármi lehet. De ha találsz 4-6 eFt körül olasz repjegyet, azonnal csapj le rá.

Hogy mást ne mondjak, Bergamo vagy Malpensa jelenleg 10eFt az általad kért napra.

Nézz szét, hogyan tovább, de várj még vele.

2013. nov. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!