Kezdőoldal » Utazás » Európa » Bécsbe adventi vásárra mennyi...

Bécsbe adventi vásárra mennyi pénzt vigyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

December 7.-én hajnalba indulunk Bécsbe az adventi vásárra. 1 nap lenne az egész hajnalba megyünk éjszaka jövünk is. Nem szeretnék úgy különösebben semmi ajándékot meg ilyesmit venni mert csak nézelődni mennénk. Meg ellátogatunk a csokigyárba de ez az úti költségbe benne van. De fogalmam sincs, hogy mennyi pénzt kellene vinnem. Aki már volt a vásárba és nem vásárolt ajándékokat az kb. mennyi pénzzel indult el az útnak.


2013. nov. 15. 23:01
 1/10 anonim ***** válasza:

Én egyszer voltam, csak néhány eurót költöttem, mert muszáj volt gesztenyét, krumplit, meg császármorzsát enni, meg persze puncsot inni. És mosdót is csak fizetőset találtam.

Nem vettem semmit, úgyhogy kb. 15 eurót költöttem.

2013. nov. 15. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mosdó van ingyenes is, pl. az egyik legnagyobb adventi vásár a Rathausnál van, ott csak besétálsz az épületbe és máris van ingyen wc. De biztos lehet máshol is találni. A taktika ugyanaz, mint Budapesten: ne wc-t keress, hanem hivatalt, kórházat, rendelőt, iskolát, éttermet stb. és ott lesz wc is. Ami csak azt tudja hogy "wc" az itt pesten is fizetős és kint sincs ez sokkal másképp. (Egy itthoni nagyon szemléletes példa erre a nagy vásárcsarnok a vámház körúton: jó drága a wc, de aki kicsit is ismerős a környéken az inkább bemegy a közvetlen mellette lévő Corvinusra és pisil ingyen :))
2013. nov. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Mosdó van ingyenes is, pl. az egyik legnagyobb adventi vásár a Rathausnál van, ott csak besétálsz az épületbe és máris van ingyen wc. De biztos lehet máshol is találni. A taktika ugyanaz, mint Budapesten: ne wc-t keress, hanem hivatalt, kórházat, rendelőt, iskolát, éttermet stb. és ott lesz wc is. Ami csak azt tudja hogy "wc" az itt pesten is fizetős és kint sincs ez sokkal másképp. (Egy itthoni nagyon szemléletes példa erre a nagy vásárcsarnok a vámház körúton: jó drága a wc, de aki kicsit is ismerős a környéken az inkább bemegy a közvetlen mellette lévő Corvinusra és pisil ingyen :))



Én amikor voltam amúgy nem tudom már mennyit vittem de nem is lényeges, mert egy fillért (eurocentet:)) sem költöttem. Megnéztem, szép volt, jó volt, ezt is láttam aztán kész.

2013. nov. 16. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Azért pár eurót érdemes vinni a finomságokra, még ha mást nem is vesz az ember. :)
2013. nov. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%
Finomság itthon is kapható fele vagy negyed árban.
2013. nov. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem azt mondtam, hogy ott kell bevásárolni finomságokból, de nekem a karácsonyi vásárhoz hozzátartozik, hogy eszem sült gesztenyét, iszom egy puncsot. A bécsi vásárban meg olyan jó sült krumplit lehetett kapni, amilyet itt még nem láttam.

Ezenkívül igazi császármorzsa is volt, amilyet itthon még szintén nem ettem.

Amúgy nem értem a lekezelő választ, én nem mondtam senkinek, hogy mire költsön, csak gondoltam ajánlok valamit annak, aki még nem volt ott. Természetesen akár egy fillér nélkül is lehet élvezni a vásár hangulatát.

2013. nov. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm, a válaszokat, nagyon hasznosak voltak számomra. Ment mindenkinek a zöld kéz! :)
2013. nov. 16. 17:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Érezd jól magad! :)
2013. nov. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem olvastam itt lekezelő választ, nem kell mindig rémeket látni ott is ahol nincs.


Szerintem is szép, hangulatos, egyszer érdemes megnézni. Viszont vásárolni abszolút nem muszáj. Nekem pl. semmi vásárlási kedvem nem támadt ott, nem vagyok az a fajta. Sült krumplit pedig leginkább itthon eszek finomat a kertben termett krumpliból. :)

2013. nov. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha eszembe jutna annak a krumplinak a neve, leírnám. De sajnos nem, így most mindenki hülyének néz, hogy sült krumpliért Bécsbe kell menni. :D
2013. nov. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!