Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kérdésem. Barátnőm Oroszország...

Fecó29 kérdése:

Kérdésem. Barátnőm Oroszországban él, még soha nem volt külföldön. Én Németországban dolgozom. Szeretne hozzám kilátogatni N. o-ba. Mik a teendőim részemről és honnan tudok meghívólevelet igényelni? Milyen papírra van nekem szükségem?

Figyelt kérdés
Német cégnél dolgozom,rendesen bejelentve,ha ez számít esetleg.
2013. nov. 18. 12:37
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden attól függ, hogy mit kér a moszkvai német konzulátus a német vízum megadásáért. Ha pl. kér német meghívólevelet, akkor azt kell eljuttatni neki...

Tehát a barátnőd hívja fel az ottani német konzulátust és kérdezze meg. Valószínűleg honlapja is van, ahol ez részletesen le van írva.

2013. nov. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A fenti válasz a német vízumra vonatkozott. De ha sohasem volt külföldön, akkor útlevele sincs. Azonnal kezdje el az útlevél megcsináltatását, az is időbe telik.
2013. nov. 18. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ.Ő utána jár az ottani dolgoknak én meg megkérdezem itt nekem mi a teendőm.Ott nem egyszerű egy kiutazást megvalósítani.
2013. nov. 19. 03:43
 4/6 anonim ***** válasza:
Neked semmi teendőd sincs, kivéve a meghívólevelet megcsináltatni (ha egyáltalán kell).
2013. nov. 19. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem egy orosz kolléganőmet.Elvileg már meghívólevél se kell,azt mondta elvileg nekem itt N.o-ban nincs dolgom.Köszönöm mindenkinek a válaszokat.
2013. nov. 20. 03:50
 6/6 anonim ***** válasza:

A konzul saját maga mérlegel, mi nyugtatja meg. Ha a meghívó puszta szavában megbízik, akkor semmi sem kell, csak két fénykép meg egy marék zsozsó. Én hivatalosan szabálytalan, rendőrség által nem ellenjegyzett meghívólevelet küldtem, de nyilván szimpatikus hangom volt a telefonban, amikor könyörgőre fogtam a dolgot a pétervári konzulnál.


Amúgy német vizum már nincs, csak schengeni.

2014. aug. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!