Kezdőoldal » Utazás » Európa » Arra vagyok kíváncsi, aki...

Bordórózsa kérdése:

Arra vagyok kíváncsi, aki kipróbálta a kanapészörföt, mik a tapasztalatai? Csak 1 személy utazhat így, vagy kettő is tervezhet utazást? Gondolom, fürdőszoba használat adott, de esetleg a konyhát is használhatjuk?

Figyelt kérdés

2013. nov. 20. 00:05
 1/8 anonim ***** válasza:

Én amikor regisztrálni akartam (aki ad kanapét) akkor úgy volt írva, hogy csak kanapé. Azért is hívják kanapészörfnek, mert csak az alvást biztosítja. A fürdőszobára nem emlékszem, de szerintem az benne van, de a konyha tuti nincs. Ugyanis max 1-2 napot tölthetsz el, és nem az a lényeg hogy a lakásban maradj, hanem hogy lásd a környezetet, és csak aludni menj oda..

Végül mégsem regisztráltam (pedig Oxfordban lakom, tuti lettek volna akik jöttek volna)

2013. nov. 20. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Azt szerettem volna tudni, hogy mondjuk, egy szendvicset elkészíthetnénk-e.
2013. nov. 20. 09:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Évek óta couchsurfinggel utazom, és fogadok is embereket, így talán többet tudok mondani a témáról, mint az előző hozzászóló :) Amikor így utazol, természetesen a szállás, fürdőszoba és a konyhahasználat is adott. Eddig nem volt még olyan host-om, aki ne engedte volna meg a konyha használatát, illetve nálam is teljesen természetes. Többször lakáskulcsokat is kaptam a fogadóimtól, amikor el kellett menniük napközben dolgozni, vagy valahová. Többen is lehet utazni, természetesen, csak oda kell figyelni, hogy az illető, akinek írsz, hány ember fogadására képes (a profilon fel van tüntetve, de a keresőben is be lehet állítani, hogy csak olyan személyt dobjon ki, aki x főt tud egyszerre fogadni).

Egyébként a couchsurfing egyik fő eleme, hogy megismerd azt az embert, akihez mész/aki hozzád jön, így sokszor jó pont, ha mondjuk főzöl nekik egy jó magyar ebédet, viszel valami apró ajándékot az országodból (én pálinkát szoktam vinni, vagy magyar fűszereket), illetve ha eltöltötök közösen időt (elvisznek ide-oda, megmutatják a kedvenc helyeket), az olyan vendégeket, akik csak ingyen hostelnek használják az oldalt, nem igazán szeretik.

Ha bármi egyéb kérdésed lenne, írj nyugodtan.

25/N

2013. nov. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szépen köszönöm a válaszod, sokat segített. Még annyit, hogy egy régebbi blogban azt olvastam, hogy a kanapészörf ingyenes, ezzel szemben az oldalon fizetésről is szó van. Nem tudok angolul, a "barátom" segítségét szoktam igénybe venni, ha idegen nyelvű szöveggel akad dolgom. :)

2013. nov. 20. 12:17
 5/8 anonim ***** válasza:

A www.couchsurfing.org egy ingyenes oldal, azért lehet (de nem kötelező!) fizetni, hogy ún. igazolt (verified) résztvevő lehess. De ez annyira nem befolyásolja az esélyeid, én sem vagyok verified user, mégis mindig akad szállásadóm, és sokan írnak nekem is :)

Ami fontosabb, hogy legyen pozitív referenciád (ha van ismerősöd, aki használja az oldalt, kérd meg, hogy írjon rólad valamit), ki legyen rendesen töltve a profilod, legyen rólad fénykép. Megfelelő nyelvtudás nélkül kicsit ugyan nehézkes a kommunikáció, de pl. a lakótársam sem beszél angolul (nemrég kezdtem csak tanítani), mégis valahogy kézzel-lábbal elkommunikál a vendégeimmel :)

2013. nov. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm szépen.

2013. nov. 20. 23:00
 7/8 Manócska'90 válasza:

Látom, hogy már kaptál választ nagyon tapasztalt couchsurfertől, de azért én is írok :)


Én New Yorkban használtam ki ezt a lehetőséget, mert egy hétig ott voltam és már három hónappal korábban elfogytak a normális helyen lévő 900$/éj alatti szállások. New Jerseyben laktam egy hétig egy fiatal rendőr srácnál. Mikor megérkeztem megmutatta a lakást: nappali, kanapé, tévé, legújabb Mac internettel, konyha, hűtő, fürdőszoba: érezd otthon magad! Mindezek mellett még bulizni is elvitt kétszer (ebből egy jachtparty, mert pont jókor mentem és én voltam a kísérője a barátja szülinapi bulijára) és még a reptérre is kivitt, hogy ne kelljen a nagy bőröndömmel buszoznom. Ráadásul ezt a szállást/szállásadót Last minute groupban "találtam", szal kevesebb, mint két nappal az érkezésem előtt.


Azért írtam le ezeket, mert ez egy nagyon pozitív tapasztalat volt és én is örültem, hogy több embertől hallottam ilyeneket, mielőtt belevágtam. Csak nézd a feedbackeket mindenkinél!!! Olyan perverz emberek is vannak fent... de a visszajelzésekből, meg a profilokból nagyon sok minden leszűrhető!


Remélem nektek is hasonlóan pozitív tapasztalataitok lesznek :)

2013. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a válaszod.

Még azt szeretném tudni, megoldható-e az utazás stoppal is. Mondjuk, elvinne-e valaki, aki valamilyen célból Velencébe utazik és van két üres hely a járművében?

2013. dec. 11. 23:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!