Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha elutazom egy hétre pihenni...

Ha elutazom egy hétre pihenni Stockholm-ba, akkor kell biztosítást kötnöm?

Figyelt kérdés
Mármint, utasbiztosítást vagy ilyesmit. Baleset esetére. Gondolom a magyar TB nem ér ott semmit, annak ellenére hogy uniós tagállam Svédország.

2013. nov. 25. 01:16
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
EU-s TB kártyát kiválthatsz, ezzel a magyar TB fedez ott is alapvető ellátást. Köthetsz magán balesetbiztosítást, egészségbiztosítást is, ez már drágább, de a biztosítás mértékétől függően akár műtéteket is áll.
2013. nov. 25. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Ha nincs krónikus betegséged, és a körzeti orvosod nevét is csak nehezen idézed föl, akkor nincs rá különösebb okod, hogy bármilyen biztosítást is kössél.

Indulj neki, és kész.

Ha tudod, hogy az elkövetkező években többször is mész külföldre, érdemes kiváltani az EU egészségbiztosítási kártyát. Nem kerül semmibe, és az alapvető ellátásokat - amire neked szükséged lehet - mint uniós állampolgárnak a tébé fedezi.


Biztos jönnek majd hozzászólásaikkal a biztosítási ügynökök, akiknek az az érdeke, hogy külön biztosítás nélkül senki ne menjen sehová (szerintem levakarhatatlanok és semmilyen reális érvvel nem lehet ezt az emberfajtát jobb belátásra bírni), de hidd el, bőven elég az EU kártya is. Egyszer kell kiváltani, ingyen van, és 3 évig érvényes. Akár póstán is rendelheted.

2013. nov. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Azért egy balesetbiztosítás nem árt. Gondolj bele, ha csak elesel és eltöröd a lábad, az biztosítás nélkül egy vagyonba fog kerülni. Az egy hetes biztosítás meg párezer forint. Szerintem nem egy nagy összeg. Amúgy meg jó az EU-s Tb kártya.
2013. nov. 25. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
46%
Na mondom, jönnek a biztosítási ügynökök...
2013. nov. 25. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%
Kedves 3-as, éppen előtted írták... Az EU-s TB kártya a lábtörésre is jó :))
2013. nov. 25. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%

Kedves 5-ös felfogtam és én is azt írtam. Vagy baleset és betegség biztosítás, vagy EU Tb kártya.

És nem vagyok ügynök, csak szoktam utazni.

2013. nov. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
23%

Csak most látom, te kétfelé beszélsz:


>> egy balesetbiztosítás nem árt... elesel és eltöröd a lábad, az biztosítás nélkül egy vagyonba fog kerülni... Amúgy meg jó az EU-s Tb kártya.


Nálad csak a delphoi jósda volt kétértelműbb.

2013. nov. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
82%

Kérném a tisztelt olvasókat, és válaszadókat is, mielőtt írnak, olvassák már el az eu kártya szabályzatát. Aztán egy ideig még ne írjanak ide, csak gondolkodjanak.

Aztán amikor megértették, miről is szól, miért is hozta létra azt egy felsőbb akarat - nevezetesen hogy a polgárainak a bajban határok nélkül legyen egy alapvető ellátásuk - utána esetleg írjanak.

Na, jöhetnek a biztosítás ügynökök is. Bár őket is kérem, igyekezzenek gondolkodni.

2013. nov. 25. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!