Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit gondoltok Németországról,...

Mit gondoltok Németországról, mint tájról?

Figyelt kérdés

Szerintem a legszebb ország és nagyon változatos. Az ott élő emberek nagyon kedvesek. Eleinte angolszász párti voltam, de a Bajorországot látva fanatikus németbarát lettem. Nagyon sokat kutatom mostanában a germán mitológiát is,ami a legtöbb Wagner opera alapja. II. Bajor Lajos épületei pedig mesébe illőek. Sokan megvannak bolondulva a déli tájakért. Szerintem Németország mindent vissza.

[link]

[link]

[link]



#Németország #Bajorország #Neuschwanstein #Hohenschwangau #II. bajor Lajos
2013. dec. 24. 11:50
 1/6 anonim válasza:
Èn németországban élek és valóban nagyon szép a táj ugyanis nagyon sokat esik az esö. Az már más,hogy azért szerintem nem a legszebb,de mindenkinek más az izlése. A kölni dóm az gyönyörü. Az emberek meg.. én úgy vettem észre,hogy nem túl kedvesek.Ilyen maguknak valóak,nem nagyon barátkoznak.De mindenki más persze. Èn is ismerek kedves,barátságos németeket is.
2013. dec. 24. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hát igen a Bajor Erdő

De ott sem minden táj ilyen szép

2013. dec. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Elég nagy ország (különböző tájakkal)

Vannak szép vidékek és vannak kevésbé szépek

Nekem pl. a Ruhr-vidék nem tetszik

2013. dec. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy Németország melyik területén élsz. Képzeld nekem a mamám falujába a Tisza-tó mellé sok nyugdíjas német és osztrák házaspár költözött kb. 20-25 évvel ezelőtt - nagyszüleimmel egykorúak. Ők kétlaki életet élnek. Miután papám meghalt mamám egyedül lett és a falubeli öregasszonyokhoz képest mamám elég fiatalos. :D És ebből kifolyólag sok ilyen német nyugdíjas házaspárral kötött barátságot. Mindig mamámat bízzák/ták meg azzal, ha visszamentek No.-ba, hogy nézzen a házaikra. Szóval az egyik ilyen házaspár Rosenheim am Inn-nél lakik és velük, illetve mamámal mentem sokat ki Bajorországba. :D Mesebeli táj. És a német házaspár is mindig viszik mamámat magukkal hajókázni a Tiszára, fürdőkbe...etc..:D
2013. dec. 24. 15:21
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem remekül megfér egymás mellett az angolszász és német mánia. Nálam legalábbis biztosan. Mondjuk én az északi németeket jobban csípem, tapasztalataim alapján az osztrákok és a bajorok borzasztó beképzelt népség. Hamburgban nagyon szívesen élnék.
2013. dec. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Párom itt dolgozik Németországban, és egy ideje én is itt élek vele (pár hónapja) Mikor először jöttem ki nyár végén, hihetetlen mregzöld volt minden. Otthon sose láttam még olyan zöld füvet sehol sem.

Németország gyönyörű. :)

Pontosabban mi a bajor részen vagyunk. Az ablak pont a hegyek felé néz. Amikor nincs köd (sokszor nagy sűrű) és tiszta az ég, hihetetlen a napfelkelte és naplemente. Az égen a csillagok, Istenem.:) Mikor éjjel utazunk haza akkor csak bámulom őket, kiélvezem, otthon nem látni ennyi csillagot.

Az emberek... hmm, igaz, olyan népek nincsenek, mint otthon a 7-8 kerben, de azért vannak bunkók, meg maguknak valók, zsugoriak.

Másabb itt mint otthon, sokkal-sokkal másabb. És Szebb :)

2014. jan. 30. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!