Kezdőoldal » Utazás » Európa » Erdélyi hegyekben kirándulgatn...

Erdélyi hegyekben kirándulgatni nagyon veszélyes?

Figyelt kérdés
Rettegek a medvéktől
2013. dec. 27. 20:54
 1/5 piriiiiii ***** válasza:

Hát vannak ott macikák, de szerintem nem szükségszerűen fontos a rettegés... én voltam Erdélyben, kirándultam hegyekben, és... lássuk be, még élek.

Azért a látványért, ami ott van, megéri egy kis kockázat.

2013. dec. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Itthon se találkozol az erdőben vaddisznóval, szarvassal, őzekkel. Pedig vannak bőven. Na a medve is pont úgy elbújva él. Még távcsővel is pici az esélye, hogy láthass egyet.
2013. dec. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:

Az erdőben sátorozni nem annyira biztonságos, nekünk tavalyelőtt nyáron a Szent Anna tónál majdnem WC-nek nézte a sátrunkat... :) Pedig az a rész volt, ahol a nép sátrazni szokott, egy 3 focipálya méretű füves rész közepén voltunk.


Ha csak az erdőben mászkálsz, az nem annyira para, arra figyelj, hogy ha jön a medve, mindenképp lefelé fuss, mert egyrészt arra a gravitáció neked segít, másrészt a medve lefelé lassabb, mint felfelé, mert kicsit rövidebb a mellső lába, és nem jó az egyensúlya úgy.


De élő medvét mi sem láttunk, pedig 2 hétig bringáztunk az erdőkben, hegyeken keresztül-kasul.

2013. dec. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Rettegni túlzás ! ...még egy turistát sem evett meg a medve ! :D
2013. dec. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A medve fél az embertől, úgyhogy ha észleli a jelenléteteket, el fog oldalogni. Csak akkor veszélyes, ha veszélyben érzi magát. Így pl. ha éjjel kimész a sátradból szarni és abban a hitben ólálkodik ott a maci, hogy a kutya sincs a környéken, akkor széttépi a valagadat ijedtében. És a barlangjában sem örül a vendégeknek.


Télen rossz jel medvével találkozni, mert zavarodott, ha nem szunyál ilyenkor. Álmos is, éhes is. A másik rossz periódusuk pedig az ősz közepe, amikor a sok túlérett gyümölcstől bizony kissé becsiccsentenek és bátrabbak lesznek a szokásosnál.

2013. dec. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!