Kezdőoldal » Utazás » Európa » A magyar diák külföldön...

A magyar diák külföldön érvényes Ausztriában is?

Figyelt kérdés
Haverom kint melózik, aztán gondoltam kiugranék hozzá pár napra, csak a jegy egy kicsit húzós, talán diákkal olcsóbb lenne.
2014. jan. 8. 21:50
 1/8 anonim ***** válasza:
26%

Van sok kedvezmény, ezeket nem ismerem.

Az a kérdezett diákigazolvány viszont itthon is csak az iskola és a lakóhely között érvényes. Kizárólag azt a célt szolgálja, hogy ne legyen a tanulás akadálya az úti költség. Minden más utazás a te magánügyed.

2014. jan. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%

Az előttem szóló hülyeséget beszél, érvényes nappali tagozatos diákkal az egész országon belül mindenhol lehet 50% kedvezménnyel utazni. Ausztriában viszont nem érvényes, ráadásul még a határig se érdemes diákkal menni (feltételezve, hogy Bpről, vagy a Bécs-Bp. vonal valamelyik megállójából indulnál), mert a kedvezményes vonatjegy (oda-vissza 25€) olcsóbb, mint amennyi a Bp-Hegyeshalom diákjegy és a Hegyeshalom-Bécs felnőttjegy összege lenne, ráadásul le is kellene szállnod vonatot váltani hogy másik jeggyel mehess.


Viszont magyar diák érvényes lehet (helyenként változó) múzeumokban és egyéb olyan helyeken, ahol nálunk is elképzelhető a diákkedvezmény.

2014. jan. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Igazából Salzburgba szeretnék eljutni, de ez a bécsi is eléggé kecsegtetően hangzik, esetleg félúton találkozunk. Egyébként nincs valami tájékoztató, hogy mennyibe kerülnek a jegyek?
2014. jan. 8. 23:01
 4/8 SzilKa ***** válasza:

Itt vannak az árak:

[link]

2014. jan. 8. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Az a kérdezett diákigazolvány viszont itthon is csak az iskola és a lakóhely között érvényes. Kizárólag azt a célt szolgálja, hogy ne legyen a tanulás akadálya az úti költség. Minden más utazás a te magánügyed."


Ez a levelezős diák amiről te beszélsz. A nappalis és estis bármikor bárhova 50% kedvezményt ad volánra és mávra , de csak belföldön. És azt is nagyon rosszul gondolod, hogy kizárólag az iskolába jutást szolgálja, mert akkor minden diák csak arra lenne jogosult mint a levelezős.


Az állam ezzel kifejezetten támogatja a diákok, diákcsoportok országon belüli kirándulásait.

2014. jan. 9. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

"ráadásul le is kellene szállnod vonatot váltani hogy másik jeggyel mehess. "


Ha van jegyed akkor miért kéne leszállni? Najó, persze nem kell olyan hülyének lenni, hogy egyszerre mutogatod a jegyeket a kallernak mert akkor jön a hülyeségével, hogy ezt így nem lehet bla bla, tudom. Amíg magyar szakaszon vagy, addig azt a jegyet mutatod amit belföldre diákkal vettél, utána meg a másikat, ennyi...

Ha meg nagyon beszól akkor a két jegy közötti határ állomáson leszállsz 2mp-re és rögtön fel. Na erre már mit tud mondani? Semmit. :)

2014. jan. 9. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
52%
A második nem tudom miért lett lehúzva, de nagyon jól leírta a lényeget, vonaton külföldön nem érvényes, viszont bizonyos helyeken elfogadhatják, pl. múzeum, strand stb.
2014. jan. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
28%

"A második nem tudom miért lett lehúzva"


A százalékoknak semmi jelentősége nincs. Teljesen felesleges vele foglalkozni, a legritkább esetben tükrözi a valóságot sajnos.

2014. jan. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!