Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nyugat-Szlovákiában mely...

Nyugat-Szlovákiában mely városokat lenne érdemes megnézni?

Figyelt kérdés
Két hétre utaznék ki, csak egy egyszerű kis kiruccanásról lenne szó. Érdekel a kultúra, főleg a magyar városok, de szívesen merészkednék északabbra is. Miket lenne érdemes feltétlenül megnézni?
2014. jan. 14. 22:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Én nyugaton Pozsonyban jártam, 1 napot érdemes rászánni. Kevésbé nyugaton (már inkább középtájt) nagyon szép helyek vannak: Besztercebánya (Banská Bystrica),Zólyom (Zvolen), Liptószentmiklós (Liptovsky Mikulás), Breznóbánya (Brezno), Zsolna (Zilina)...

Hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2014. jan. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pozson tényleg kihagyhatatlan, ha már Szlovákia. Nyitra, Trencsén, Nagyszombat (Trnava) is nagyon szép városok.De ha már ott jársz, akkor nézd meg a Pozsony Keleti agglomerációban fekvő falukat, nagyon szépek, gazdagog, nem elhanyagoltak. Nekem ezek ugrottak be. Északon is rengeteg gyönyörű város van. :)
2014. jan. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A legszebb (szerintem) Észak.. ott is a kistelepülések a hegyekben. Azok gyönyörűek, szép, fejlett az is, de arra tudnod kell angolul, mert nem élnek magyarok.. De gyönöyörű. A táj egy meseország. :) Pl.: Liptovska Osada környéke kihagyhatatlan. Szépek a hegyek :)
2014. jan. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Engem leginkább a történelmi városok érdekelnek, amiknek hangulatuk van, főleg a belvárosban. Tehát afféle városnézésre mennék, meg ha már ott vagyok 1-2 kikapcsoló program sem lenne rossz, viszonylag olcsón :)
2014. jan. 15. 21:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Komárom :) tudom,hogy inkább dél,de mégis :)
2014. jan. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!