Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldre költözéskor el...

Külföldre költözéskor el lehetne intézni (pl. TB) külföldről?

Figyelt kérdés

Lényeg, hogy nagyon rossz kapcsolatban vagyok a szüleimmel. Pontosabban úgy viselkednek, hogy nem lehet megmaradni mellettük. Ezért én úgy döntöttem májusban, hogy kimegyek Angliába egy neten megismert személyhez egy hónapra. Lehet mondani, hogy meggondolatlan voltam, de abban a lelkiállapotban vagy kiutazok, vagy felkötöttem volna magam otthon.

Itt kint akihez kijöttem srác mellettem volt, így sikerülhetett, hogy szinte 0 angoltudással munkát találtam. Viszont otthon azon kívül, hogy szüleimnek bejelentettem, hogy külföldre megyek, azon kívül semmilyen hivatalos szervnél nem jártam.

Úgy tudom, hogy a NAV-nál kell bejelenteni meg a TB-t elintézni, hogy ne küldjék ki utólag a számlát. Valaki le tudná írni, akinek van tapasztalata ebben, hogy külföldről ezt hogy lehet elintézni?



2014. jan. 26. 21:25
 1/3 anonim ***** válasza:
Egy formanyomtatványt kell írnod amiben kéred a TB ideiglenes szüneteltetését. A NAV-ot meg fel kel hívni telefonon. Kint is eltudod intézni, csak a netről nyomtad ki a megfelelő nyomtatványokat.
2014. jan. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

El tudod intézni postai úton, vagy ügyfélkapun. Az OEP oldaláról le tudod tölteni a nyomtatványt.

Ha eddig fizetted magad után a TB-t akkor kicsit körülményesebb, mivel akkor kell szerezned egy E104 nyomtatvány és azzal kell kijelentkezned a NAV-tól.

2014. jan. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
23%

Okmanyirodaban kellett volna bejelenteni a kulfoldi tartozkodast, de ez ha jol tudom mar nem kotelezo.


A lenyeg hogy minden bizonyitekot (munkaszerzodes, fizetesi lapok) orizz meg, hogy kint jogviszonyt letesitettel, es ezt alkalomadtan a magyar hatosagoknak be tudod mutatni.

Ha csak egy honapra jottel, akkor lenyegeben nincs mit intezni.

2014. jan. 28. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!