Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen hely Görögország...

Milyen hely Görögország Paralia? Szép a tengerpartja? Van pálmafa?

Figyelt kérdés
Egy hétre megyünk nyaralni és érdekelne hogy szép hosszú a tengerpartja?homokos?Van pálmafa?Nézegettem képeket róla és ott láttam hogy pár ilyen sziklás hullámtörő van a tengarpartól be a vizbe jó pár méteren.van olyan szakasz is ami nem ilyen hogy ezek nincsenek bent? Érdekelne mindenki véleménye aki volt ott nyaralni.Köszönöm!!!!
2014. febr. 12. 13:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekünk nagyon bejött. Nagyon hosszú, homokos tengerpartja van. A sziklás hullámtörők csak a mólónál és a kikötőnél vannak, tehát nem ott, ahol strandolnak az emberek. Vannak pálmafák, igaz csak a templom előtti főtéren, illetve a parkokban. Az éttermek is kiválóak. Igaz rengeteg ember van a strandon is, este a városban is, igazi nyüzsgős hely, de nekünk ez is nagyon tetszett. Főleg,h az apartmanunk az új csendesebb részen volt, így pihenni simán tudtunk bármikor. Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.
2014. febr. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Mi 2 éve voltunk ott, valóban szép a part, a víz elég tiszta, nem sziklás csak egy kicsi helyen.Fiataloknak nagyon klasz nyüzsi van. Ami nem tetszett sok a kutya és ott fürödtek mellettünk.Ja és akkor még nem parkosítottak sok szemét volt szétszórva.Nincs igény a szépre.A tenger szépsége és hangulata miatt szivesen visszamennék.

Sok fakultatív programot ajánlanak majd, a METEOR-ákat feltétlenül nézzétek meg.

2014. febr. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek! :)

Az elsőtöl kérdezném hogy barátságosak az ottaniak?Tudom sok a turista.Programokra mentetek?Hova?Jó volt?Skyathos szigetére mennénk majd hajóval,az nem tudod milyen?A szállásotok jó volt?Mindent elmondhatsz,minden érdekel :) Ja és mi az amire szerinted majd jó ha vigyázunk?Csapból ne igyunk stb..ilyenekre gondolok. Köszönöm előre is kedvességedet!!

2014. febr. 12. 14:27
 4/14 A kérdező kommentje:
A METEORÁK merre vannak?Messze Paraliától?Hallottam már róla,de mi is az egyébként?
2014. febr. 12. 14:28
 5/14 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Nagyon barátságosak az emberek, mint a görögök általában. Szeretik a magyarokat, mindig igyekeznek is magyarul 1-2 szót mondani. A turisták között persze van ilyen is, olyan is. Skyathoson mi nem voltunk, de akik voltak utastársaink, nekik nagyon tetszett. Mi a Meteoráknál és az Olimposzon voltunk. A meteorás kirándulás klassz volt nagyon, az olimposzi sem volt rossz, de az idegenvezető ott nem volt annyira a topon. Egy vmit másképp csinálnánk: nem az utazási iroda idegenvezetőinél fizetnénk be ezekre a kirándulásokra. Ugyanis még első nap (ezt mondják) be kell fizetni. Aztán láttuk,h van több helyi kis utazási iroda (hirdetik magukat mindenhol az utcán), és náluk kb 10 euróval olcsóbbak ezek az utak. És végül is rájöttünk,h az egyik ilyennel mentünk, csak a mi utazási irodánk rátette a hasznát. Remélem érthetően írtam :). A lényeg,h ha ti is szervezett útra mentek, inkább helyben Paralián keressétek meg ezeket a kis utazási irodákat. Mi a Grand tours-szal voltunk, a fentieken kívül nagyon meg voltunk elégedve. Az Anesis apartmanban laktunk, gyönyörű, modern és tiszta hely. A víz általában nem iható Görögo-ban, de Paralia kivétel, itt iható a csapvíz, mert az Olimposz hegyről jön :). Mi mondjuk azért ásványvizet vettünk többnyire, de a kávéhoz sima csapvizet használtunk, úgy ,h nem forraltuk fel, csak mikróban melegítettük, és tényleg nem lett semmi bajunk. Ja! És van Lidl. Ami sztem nagyon jó, mert hasonló árakon van minden, mint nálunk. Nem kell hatalmas élelmiszer csomagot vinni.
2014. febr. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Arra már nem emlékszem, hogy mennyit buszoztunk, de megérte.

Írd be a googleba és nagyon sok szép képet találsz.

Egyébként kolostorok a sziklák tetején. Ha elmentek föltétlen menjetek fel a kolostorokba. Fárasztó, mert nagyon sok lépcső visz fel, de gyönyörű látvány!

2014. febr. 12. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Olimposon mi is volt,de sokkal jobbakat írtak a katalógusba és mi csalódtunk.

A hajókirándulást kihagytuk, de megbántuk, mert nagyon jól érezték magukat akik voltak.

Ha szerettek mulatni akkor a görög estet se hagyjátok ki.Villanydugasz, olyan mint a miénk.

Sok étterem van, csalogatják a vendégeket mindenhol.

Van Józsi magyar vendéglő is.

2014. febr. 12. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja, tényleg van a Józsi magyar étterem. Itt magyaros ételeket lehet enni, mi nem voltunk ugyan, de akiknek hiányoznak a hazai ízek, nekik jól jöhet. Azt mondták, h nagyon jól főznek. A másik a Nikos - neve ellenére ennek is magyar a tulaja. Onnan lehet rájönni,h a táblán a magyar színek vannak, és ki van írva, h "magyar szó..." (a többire nem emlékszem), és szuper étterem. Gyakran vártak ott emberek, h üres legyen egy asztal. Itt mi is vacsoráztunk. 6 euro volt egy tintahal-tál, és akkora adag volt,h nem is bírtam megenni :) Persze magyar nyelvű étlap mindenhol van!
2014. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én sok-sok éve járok Paraliára, rokoni szálak miatt is. Csak ajánlani tudom, ha egy bulis, nyüzsgő helyre szeretnél menni. A tengerpart teljesen homokos, és nagyon messzire be lehet menni úgy, hogy még akkor is csak max térdig ér a víz. :) A fakultatívak közül ajánlom nagyon a Meteorákat, de az Olimposz is gyönyörű, valamint jó buli a kalózhajózás is.
2014. febr. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
16%
Kb. olyan, mint Siófok. Mesterséges üdülőtelep, semmi köze Görögországhoz, csak épp van tenger is. Elég olcsón szerveznek oda utakat, "mindenféle" közönséggel fogsz találkozni, sok lesz a magyar, de nem abból a fajtából, akik a tudományos akadémián dolgoznak...
2014. márc. 29. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!