Kezdőoldal » Utazás » Európa » Angliába akarunk költözni mi...

Angliába akarunk költözni mi kell hozzá?

Figyelt kérdés

Melyik városba lenne érdemes költözni?

Mennyi költő pénz kell amég nem lessz munka lehetőség?

Milyen papírokat kell leadni és hova,a biztosítás hogy van?

És hogy milyen szintű angol kell,hogy kint iskolát kezdjek?

Anyukámmal,és öcsémmel szeretnénk kiköltözni


2014. febr. 14. 19:09
 1/5 anonim válasza:

[link]


rengeteg infót találsz itt. Addig lépjetek, amíg be nem vezeti GB a szankciókat a külföldi munkavállalókkal szemben.

Sok sikert!

2014. febr. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha te és öcséd még iskolás akkor ezek szerint anyukád lesz a keresőképes a családban. Ő mennyire tud angolul? Mert angol nyelvtudásra szüksége lesz, ha dolgozni akar. Mivel Angliát egyre több legális és illegális bevándorló szállja meg, így bőven tudnak válogatni a munkavállalók közül. Ezért fontos a nyelvtudás.

Ha ez megvan akkor.

Mielőtt kijöttök, anyudnak ideiglenesen szüneteltetnie kell a TB-jét. Ha év közben jöttök ki, akkor még az adott évről is kell írnia adóbevallást.

Kint egyenlőre csak szobát tud bérelni, ezért érdemes lenne előbb nélkületek kijönni. (ha majd tud lakást bérelni akkor mennétek ti ki, így könnyebb lesz neki) Vagy kijöttök mindannyian egy szobában..

Ha megvan a szoba, időpontot kell kérnie N.I. number interjúra. Utána el kell intéznie a bankot. (bankszámlát nyitnia) Majd munka keresés.

Nem írtad mennyi idős vagy. De az iskolát szintén anyudnak kell intéznie.

Bemegy a lakóhely szerinti önkormányzathoz, ahol elmondja, hogy a 2 gyermeke iskolaköteles, be szeretné íratni iskolába. Ha te 15-16 éves vagy akkor érdemes egy college-ba menned. Az önkormányzat tájékoztatja majd anyudat, hogy hova , melyik iskolába menjen veletek. Az iskolában írnotok kell egy angol szint felmérőt. Teljesen mindegy hogy ki tudod-e tölteni vagy sem. A lényeg, hogy az felmérésből megállapítják milyen szinte álltok angolul. Ennek segítségével olyan csoportba tesznek ahol nagyjából útól éritek a többieket. Legtöbbször 1 évet visszaesnek akik idegen országban kezdenek tanulni. (de ez nem gond) Ha college-ba mennél ott több nemzetiségű diákokkal tanulhatnál akik hasonló angol tudással rendelkeznek.

Ha van még kérdésed szívesen segítek.

2014. febr. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
2.válaszoló mennyi költőpénz kell ha pl.csak anyukám megy ki?!
2014. febr. 14. 23:34
 4/5 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.

Attól függ hova megy. Ha Londonba akkor jó ha 1500-2000 fonttal indul. Vidéken 1000-1500 font is elég.

2014. febr. 15. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha Londonba akar kimenni, egy szoba fog annyiba kerülni, mint vidéken egy lakás. Én teljesen totál vadidegenekkel és más nemzetiségiekkel biztos nem kezdenék egy lakásban úgy, hogy nem tudja nekem azt megígérni senki, hogy rendes emberek és nem lopják le a zoknit is a lábamról az éjszaka.

1000 font erőssen a minimum. Ha te és öcséd még nem vagytok kereső képesek, akkor még tuti, hogy egyedül kell kimennie egyelőre. Az elején amúgy is annyi az intézni való, hogy még pluszba jönne az iskola intézése..durr bele a közepébe. Amúgy is most már lement fél év az idei tanévből, én nyárára mennék ki helyetekben (gyerekként), hogy nyáron fölkapkodnék egy kis angolt, lenne idő a suli elintézésére és a tanévet már úgy kezdeném, hogy kicsit beilleszkedtem, megszoktam a környezetet. De mint kereső is tavasszal, nyár elején mennék ki. Sokkal több eséllyel lehet munkt találni a melegebb hónapokban. Akkor még a vendéglátásban, turisztikában is nagyobb a választék. Délebb vidékeken drágább minden. Én, mikor kifele jöttem, azt is figyeltem kicsit, hogy hosszútávon melyik lenne a jobb hely. Pl én azért nem választottam Londont, mivel ott esélyem nem lenne kertes házban lakni, bérelni, és később venni. Iszonyatos árak vannak. Olcsó környéket választottam. Ha le akartok telepedni végleg, akkor ezt is figyelembe kell venni. Én sürgősen körbekérdeznék mindenkit, akit csak ismerek, hogy ismer e valaki valakit Angliában, azon a környéken milyen az élet, lehetőségek, esetleg csekély segítséget tudna e nyújtani. Ma már nem nagyon lehet találni olyan embert, aki ne ismerne olyat, aki külföldre ment dolgozni.

2014. febr. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!