Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ukrajnai beutazás, anyagi...

Kuuken kérdése:

Ukrajnai beutazás, anyagi fedezettel?

Figyelt kérdés

Nemsokára utaznom kéne Ukrajnába, és az alábbit találtam a konzuli szolgálat honlapján:

"2013. december 4-től új törvény rendelkezik a rövidtávú tartózkodás céljából beutazó külföldiek Ukrajnába történő beutazásához, tartózkodásához és az ország területén keresztül más országokba történő átutazásához a határátlépés során igazolandó anyagi fedezet összegéről. Ennek alapján az országba rövidtávú tartózkodásra beutazó külföldiek kötelesek személyenként igazolni a vonatkozó ukrán havi megélhetési minimum (ez 2013 decemberében 1218 hrivnya) 20-szorosának napi bontásba vett, a tartózkodási napokkal megszorzott és +5 tartózkodási nappal megnövelt összeg meglétét. A pontos összeg kiszámítására a törvény a következő képletet ajánlja: Fedezet = (20X ukrán havi megélhetési minimum / 30) X (tervezett tartózkodási napok +5)."

Kérdés: Ezt a határon mindenképpen ellenőrzik, vagy nem, vagy mégis hogyan lehetne megkerülni ezt ha mégis szükséges lenne (5 napot tartózkodnék ott)?



2014. márc. 16. 16:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Én a helyedben hanyagolnám most Ukrajnát.

Sztem qrva nagy balhé lesz ott hamarosan.

Nem tudom mi okból mennél,de inkább tegyél le róla.

2014. márc. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Biztosan ellenőrzik, főleg most. Nem tudod sehogy megúszni. De én sem utaznék most Ukrajnába.
2014. márc. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem muszáj inkább ne menj oda.


Nekem él kint egy rokonom Ukrajnába, igaz nem állampolgár de a barátnője odavalósi magyar ugyan de ott él vele. Viszont erősen agyalnak rajta hogy megfogja a barátnője kezét és haza hozza ide Győrbe, sajnos ami ott kint megy nem játék. Jó persze A Kárpátalján és környékén még nyugi van de amint lesz valami kitudja hogy mi várható. És sajnos bárhol megeshet hogy rád támadnak vagy valami akár odavalósi vagy akár nem, nem fogja őket meghatni tehát jobb kerülni most azt az országot.

Meg persze most nagyon ellenőriznek ott mindent, ha tényleg muszáj átmenned akkor nagyon figyelj oda a dolgokra mert a hatóságok akár a határnál akár beljebb egy kis légypiszok miatt is beléd köthetnek és ott jobb ha nincs semmi támadási felület nehogy baj legyen.

2014. márc. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy ebből baj lenne. Rengeteg olyan országba utaztam már, ahol hivatalosan be kell tudni mutatni a fedezetet, de még soha egyetlen határon sem kérték tőlem, hogy mutassam be, hogy mennyi pénz van nálam. Mutass egy bankkártyát, hogy azon van a pénzed. Ha kell, utaltass el egy ismerőssel megfelelő összeget, kérdd ki a bankszámlakivonatot, majd utald vissza neki, a kivonatot meg mutasd be a határon. A határőr nem kényszeríthet arra, hogy pénzt vegyél ki egy bankautomatából. A helyzetről meg annyit, hogy szerintem Kárpátaljára nyugodtan lehet utazni, Donyeck elég messze van onnan. 8-szor voltam Urkajnában, soha semmilyen atrocitás nem ért.
2014. márc. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2014. márc. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!