Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ryanair-rel foglaltam repülője...

Ryanair-rel foglaltam repülőjegyet, de többet vontak le mint amennyit kellett volna, mit lehet csinálni?

Figyelt kérdés
23856 Ft volt a pontos végösszeg és 25401-et vontak le, hívjam fel őket vagy felesleges mert nem lehet mit csinálni?
2014. márc. 18. 21:31
 1/8 anonim ***** válasza:

Valószínűleg a deviza átváltásból adódik a különbözet.

Ha most vetted, akkor ezt az összeget még csak zárolták a kártyádon és a ténylegesen levont összeg is el fog térni ettől.

2014. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
kártyahasználati díjat is levonnak
2014. márc. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A visszaigazoló e-mailben milyen összeg van?
2014. márc. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kartyahasználati díj nem volt mert betéti kártyát választottam. Az e-mailben 23856 ft van. És dollárban is ott van 112,33
2014. márc. 18. 23:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Megnéztem egy korábbi foglalásomat és nekem csak a forint összeg van ott. Ha Te dollár összeget is látsz, akkor a dollár összeget fizetted és a bank más árfolyamon számol, mint a Ryanair, ezért már a forint összeg, amit zároltak, illetve amit majd terhelni fognak.

Azt nem tudom, hogy a dollár hogyan keveredett ide (Visa kártya?), de ha a pipát kivetted volna, akkor a 23e Ft-os forint összeget terhelték volna és nem a dollárt.

2014. márc. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

Mielőtt elindítottad a tranzakciót, kiírta mennyit fog levonni.

Szinte biztos, hogy 25.401 forint levonását fogadtad el.

2014. márc. 19. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem átnéztem mielőtt rányomtam és az e-mailben is az az összeg szerepel. Direkt újra végigmentem a foglaláson, mindent ugyanúgy csináltam és akkor is ez az összeg volt a 23 ezres. Láttam ott hogy javasolja hogy ne vegyem ki a pipát fogadjam el az árfolyamot, lehet ez volt a baj tényleg. Jó lenne kideríteni hogy legközelebb ne legyen ez.
2014. márc. 19. 08:31
 8/8 anonim ***** válasza:

A Ryan híres erről a saját árfolyamos gyakorlatáról, említetted is, hogy külön az oldal "javaslatára" járultál ehhez hozzá, ami nyilván átírta a fizetendő végösszeget. A járatokat alapból mindig euróban számolja a cég és a nem eurozónás országos weboldalaikon ez egy plusz bevételforrás a számukra.


Letiltható a gyakorlat egyébként a beállításoknál, csak ez már neked ebben az esetben nem fog használni.

2014. márc. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!