Kezdőoldal » Utazás » Európa » VÉLIB Párizs. Valaki volt...

VÉLIB Párizs. Valaki volt mostanában kint? Használta ezt a közlekedési formát? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék kimenni Párizsba. Neten találtam rá a VÉLIB-re teljesen véletlenül, eddig nem is hallottam róla.

De a legutolsó cikket amit erről találtam 2011-ben írták. Kérdésem, hogy ez még mindig működik? Használható állapotban vannak még? Mennyire elterjedt a turisták körében? Köszönöm előre is



2014. márc. 27. 17:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nagyon is működik!

Ma pl. - a szmog miatt - ingyenes a használata, hogy így serkentsék a jónépet arra, hogy az autót otthonhagyja a garázsban.

Évi bérlet kb. 30 euró, 18-25 éveseknek 19.

24 órai használat 1,70.

Az első félóra ingyenes, a második 1€, a harmadik 2€, a negyedik félórától kezdve 4€ és így tovább.

A kerékpárokat általában rendesen karbantartják, átlag kétnaponta vizsgálják felül őket.

Azt viszont nem tudom, hogy lehet-e kézpénzzel fizetni, itt általában mindenki hitelkártyát használ.

Leggyakrabban az otthon és a munkahely közötti út megtevésére veszik igénybe, nincs adatom arról, hogy a turisták körében ez mennyire elterjedt...

2014. márc. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2014. márc. 28. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!