Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan működik a párizsi...

Gergely Szilvia kérdése:

Hogyan működik a párizsi tömegközlekedés? Gyakorlati (friss) információkra lenne szükségem!

Figyelt kérdés

Rengeteg honlapot végigolvastam a párizsi tömegközlekedéssel kapcsolatban, de jó részük elavult, vagy gyakorlati információkat nélkülöz. Érdekelne például:

-melyik éri meg jobban, napijegy vagy 1-2-3 napos bérlet vásárlása? (esetleg ezek milyen árban vannak most)

-hol lehet ilyet vásárolni? (illetve személyesen kell vagy automatánál)

-hogy működik az érvényességük? (mettől-meddig, kell-e valahogyan érvényesíteni...)

-illetve hálásan fogadok BÁRMILYEN egyéb információt a tömegközlekedéssel kapcsolatban (esetleg a Velib-bel kapcsolatban)

Előre is köszönöm!



2014. márc. 29. 13:48
 1/3 anonim ***** válasza:
24%

Kedves Szilvia! Attol fugg honnan hova es mennyit utazol. Meglepo mi? Kimesz, veszel egy napijegyet, es vegigjarod az utvonalakat ahol utazni fogsz. Aztan kiszamolod h neked melyik eri meg jobban. Szerinted mi innen meg tudjuk mondani?


Logikusan az eves berletek a legolcsobb utazas szempontjabol. Direkt igy dolgozzak ki a berleteket. De h neked pont melyik lenne a megfelelo, azt mi nem tudjuk.

2014. márc. 29. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kedves !

Nem tudom miért éreztél ellenállhatatlan vágyat, hogy válaszolj a kérdésre, ha abszolút inkompetens vagy a feltett kérdéssel kapcsolatban, és miért érezted feltétlenül szükségét ennek az arrogáns hangnemnek. De ennyi örömöd legyen :)


Ha valaki nem kötözködni jött, hanem tényleg segítene, akkor előre is köszönöm, és annyi kiegészítéssel élnék, hogy ~3 napra utaznék Párizsba, és ezért érdekelne, hogy mi érné meg jobban, ár vagy kihasználás szempontjából.

2014. márc. 29. 16:50
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Csak azert valaszoltam igy, mert nem ertem miert nem nezed meg magad. Felmesz a parizsi bkvra es megnezed milyen arban vannak. Eeszen biztosan friss informaciok vannak a honlapjukon.


Rn amikor par honapja Parizsban voltam, sima szakaszjegyet vettem. De mivel a Louvre mellett laktam, nem sokat utaztam. Talan 1,6 vagy 1,8 volt a jegy. Ha turistaskodni mesz, es sok mindent meg akarsz nezni, akkor valszeg jobban megeri valamilyen berletet venni. De azt megint neked kell tudnod, h egy nap hanyszor akarsz utazni. Keszits utitervet es szamold ki. De ha azt nezzuk, h egy Eiffel tower vagy egy louvre egy napra betart, akkor nyilvan nem eri meg berletet venni, mert eggyel mesz meg eggyel jossz.


En egyebkent nyaralaskor nem szoktam berlettel szarozni, mert alig nyerek rajta valamit, viszont ha elfaradok es kihagyom a 20adik programot, akkor mar nem erte meg.

2014. márc. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!