Kezdőoldal » Utazás » Európa » Volt már valaki Görögországban...

Volt már valaki Görögországban azon belül Paraliában és Olympic beachen?

Figyelt kérdés
Véleményeket szeretnék a két helyről:) milyen a tengerpart? éjjel van-e élet ? stbb

2014. ápr. 3. 19:52
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Azt hiszem 2008-ban, vagy 2009-ben voltunk Paralián. :)A tenger szép, a homok nem az a tipikus aranyhomok, de szép. A víz is meleg volt, nagyon szép kilátás nyílt az Olümposzra. A vízzel annyi baj volt hogy amikor mi voltunk rengeteg medúza volt a vízben. (Csípésre fenistil)A város szép, rengeteg a taverna, éjjeli élet is bőven van. Egy Lidl volt a központtól nem messze ha jól emlékszem, ha esetleg vásárolni akartok. A szórakozásról még annyit hogy a tengerpart végig tele volt diszkókkal, szórakozóhelyekkel. Olympic Beachen egyszer voltunk a nyaralás alatt, szép hely, szintén mesés homokos part, szép szállodákkal. :) Remélem tudtam segíteni.
2014. ápr. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat mert eddig elég sok negatív dolgot hallottam de ezeknek örülök, mert ez így nagyon jól hangzik :)
2014. ápr. 6. 12:14
 3/24 anonim ***** válasza:

(Első vagyok)

Ha bármi kérdésed van még, vagy érdekel valami nyugodtan kérdezz, talán tudok válaszolni. :)

Én szívesen visszamennék, nem értem a negatív véleményeket. Jó kis nyaralóhely, bár Görögország nálam csak jó lehet.:) Nem említettem, ha szereted a gyrost, akkor imádni fogod az éttermeket. Meg se közelíti az itthon kapható gyrosokat, nagyon nagyoon finom! :) És nagyon jó árban is voltak anno.

2014. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Kedves tőled:))

imádom a gyrost úgyhogy ez jóól hangzik :P :P

igazából mi úgy mennénk hogy olympic beachen szállunk meg és mivel közel vannak egymáshoz átmennénk este paráliába, mert ott elvileg nagyobb az éjszakai élet meg minden na meg persze napközbe is megnéznénk a tengerpartot meg mindenféléét...de simán átlehet gyalogolni?? vagy hogy van ez?:)))

2014. ápr. 7. 17:01
 5/24 yakumo18 ***** válasza:

Szia Kedves Kérdező !

Én tavaly voltam először Görögben,azon belül Paralian. Emlékszem én is tele voltam kérdésekkel előtte.

Utazásom után készítettem egy beszámolót a hellasz.hu-ra. Ezt most onnan bemásolom ide mindenestül. Hátha rá lelsz valami hasznos információról belőle. :)

2014. ápr. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 yakumo18 ***** válasza:

Szeptember 2. (hétfő)

Mi most voltunk először a csodálatos Hellaszban. A mi választásunk Paraliara esett. Az Apollon travellal utaztunk. Ez egy buszos út volt. Szegeden szálltunk fel, a buszunk fél 3-kor indult tovább a Szerb határ felé (Persze a virág piacon megálltunk még előtte. ) . A határon viszonylag gyorsan átjutottunk, azt hiszem , másfél órát vártunk. Először Belgrádnál álltunk meg pihenni. A tömeg első felétől beszedte a wc-s nénike az 1 eurós használati díjat, de a csoport második felével már nem törődött..ők már ingyen bejutottak.

Belgrád után már dombosabb, később hegyesebb vidék következett. A buszon nem volt hideg, hogy ne legyen unalmas az este, még 2 filmet is levetítettek. Éjfél után nemsokkal megérkeztünk az újabb pihenő zónánkhoz.

Itt már ingyen volt a mosdó használata. Majd robogtunk tovább a Szerb kilépő felé. Ide az éjszaka közepén érkeztünk meg. Macedon határnál sem kellet sokat várni, nem volt összesen egy óra a várakozási idő.

Macedonia sötétben is érdekes volt, hatalmas hegyei, és hegyi alagútjai miatt is. Itt nem áll meg a busz, 2 óra volt mire keresztül jutottunk az országon. A kilépőnél várni kellet jó fél órát. És végül megpillantottuk Görögország belépő kapuit is. Itt viszonylag már simán ment minden. Kb. 15 percnyi várakozási idő után már haladhattunk is tovább.

Görög idő szerint reggel 6-kor megálltunk a határ utáni első pihenőhelynél. Itt egy óra volt hagyva a pihenésre. Meg kellet várnunk,hogy felkeljen a nap, és csak utána indultunk el.

Reggel 8-kor már Paralian voltunk. Az idő már akkor is nagyon kellemes volt. Az Olümposz (remélem jól írtam) tisztán látszott, egy felhő sem takarta el.

A Rena apartmanban szálltunk meg, a tulaj Kostas nagyon kedves, és mosolygós ember. Ő ott lakik, egy hátsó szobában, tehát ha bármi probléma van, akkor rendelkezésre áll bármikor. Megjegyzem nem volt semmi probléma. A hotelban található lift is, ami nagyon megkönnyíti a cuccok felvitelét a 3. emeletre is ! :)

Lecuccoltunk, és irány a központ. Viszonylag nyugodtak voltok az utcák. Az árusok szép lassan pakolgattak csak kifelé. Közelben van egy Lidl is, mi sokszor vásároltunk ott. Fizetés bankkártyával történt. Ott vettünk reggelinek valót, feta sajtot, finom csokoládékat, és zsugor vizet is.

Dél körül végre lejutottunk a partra. Finom szemcsés, meleg homokos partja van. A víz is igen kellemes volt. Nagyon jól esett abban a melegben. 33 fok volt. Hozzáteszem ottlétünk alatt végig 32-33 fok volt. Az egyik nap becsúszott egy 37fokos nap is. Először szokatlan volt az úszás, folyamatosan a szánkat törölgettünk a sós víz miatt :D Ezt a harmadik napra már teljesen megszoktuk, szóval már fel sem tűnt. Vittünk ki magunkkal búváruszonyt, és szemüveget is. Rengeteg kagylót lehet találni. De az igazán nagyokat csak reggel lehet. Ezért az egyik nap mi már 9-kor lent voltunk kagylót keresni.

Mi átlagban délután 6 körül kezdtünk el visszaindulni a szállásra megmosakodni, és készülni az estére.

Mielőtt bementünk a hotelba, kötelezően lemostuk a lábunkra tapadt homokot a kihelyezett lábmosóban.

Éjszak Paralia átalakul, tömeg és árusok mindenfelé amerre csak látsz. Persze ez minket nem zavart. Leszámítva egy-két görögöt, akik félórányi elutasítás után is koslattak utánad. Nyilván összekevertek minket a szerb macákkal, akik meglátásunk alapján elég könnyűvérűek voltak.

Gyrost, mi mindig a Zobrasban ettünk, nekünk ott ízlett a legjobban. 2.80-ért kaptunk egy jól megtömött gyros pitát és egy adag sült krumplit. Frappét és jégkását a MyJoghurt nevű helyen vásároltunk rendszeresen. 1 euro volt. Napszemüveget 5 euróért, Hűtőmágnest 1 e.-ért Olívás szappant és Ouzot szintén 1 e.-ért.

A templom környékén sok, aránylag fiatal román árus volt. Az egyiktől vettünk egy tök jó világító pörgettyűt is 1 e.-ért. Elég nehezen sikerült rájönnünk hogy konkrétan hogy is működik, de folyamatosan szaladt oda hozzánk hogy hogy használjuk. :)

Ő másnap a parton is megismert minket, és köszönt is. Nappal napszemüveget, cipőt, ruhát, esernyőt, és még sorolhatnám miket árultak. Fel alá mászkálnak egész nap. De itt még meg kell említenem a fánk árusokat is, akik szintén a partot járják egész nap. Egy fiatal sráctól vettünk rendszeresen, nála volt a legfinomabb. És csomó kis görög zászlócskát is kaptunk tőle. 1 euróba került a fánk. Volt nutellás,vaniliás,lekváros,és cukros fánk. Sokan lehúzták a partot hogy piszkos. Nos mi csak olyan szeméttel találkoztunk, amit a hullám sodort ki a partra. Valamiféle vízi növény volt ez. De ez is csak akkor amikor nagy hullámokat csapott a tenger. Egyébként nem volt. Paralia nem az a tipikus görög falucska. Itt mindenhol hotelek, árusok, és szórakozóhelyek vannak. Rengeteg helyen árulnak "arany" karkötőt, és nyakláncot. Ezekről érdemes tudni nem igaziak, azért is tettem " jelbe az arany szót. Mivel vannak magyarul tudó árusok is , ők készsgesen segítenek a választásban. Itt nem súlyra, hanem cm-re árulják ezeket. Az árusok szerint ez titánium és arany ötvözetek. Na most ezek egyáltalán nem ötvözetek, csak arannyal vannak futtatva. Az viszont tény hogy nagyon szépek és mutatósak. Ötvös ezeket nem javítja. Termálvizet kerülni kell vele. Egyébként nincs velük probléma, mert nem kopnak. És valóban nem lehet róluk megmondani hogy ezek bizony nem igazi aranyak. Én 30 euróért (már lealkudott ár) vettem egy igen szép és viszonylag vastag "arany" láncot. Jelen pillanatban is rajtam van.

Vasárnap fakultatív program keretein belül elmentünk Skiathos szigetére. (35 euró/fő) Kora reggel 5 órakor indultunk a Lidl parkolójából. Vettünk fel utasokat több helyen is. Nei Porin rengeteg román turista szállt fel.Egy kis pihenőre megálltunk a Tempi völgyében. Majd robogtunk tovább Glifa felé, ott várt minket egy hajó. Maga a buszos út 2,5 óra volt. És még 2,5 óra hajó út Skiathosig. Szép volt a hajó út nagyon, jobbról balról csodálatos hegyek vettek minket körbe. Hogy kicsit felpörgessék az utunkat, behívtak kt görög táncost is. Ők szó szerint locsolták a szádba a metaxxát. És persze ne feledkezzünk meg a táncról is. Szirtakira szerettek volna megtanítani minket. De ez mellet még sok más táncot is bemutattak. Persze ez a visszafelé hajó úton is megtörtént. Megérkeztünk a csodálatosa Skiathosra. A város dombosabb részre épült. Szűk, lassan emelkedő kis utcácskák vannak benne. Tipikus kék ablak-fehér falas házak vannak már itt. Ja és piros tetőt sem felejtem ki. Az utcán mi szedtünk gránátalmát is. Hihetetlen édes volt :) Ezen felül érdemes felmenni a Szent Miklós templomhoz is, ahonnan gyönyörű panoráma tárul elénk. Nem kell sokat gyalogolni hozzá. Ráadásul még egy velencei erőd maradványait is megtekinthetjük. Itt is ettünk gyrost, sokkal finomabb volt mint Paralian. A görög salátáról nem is beszélve...sosem ettem még olyan finomat mint ami az volt. A városban 2 órát tölthettünk el, majd elmentünk hajóval Skiathos egyik leghíresebb standjára, a koukounaries beachre. Itt találkoztunk tengeri sünnel is. A homok aranyló volt, a víz kristály tiszta. Itt élvezetesebb volt a búvárkodás. Találtunk szép és nagy csavart házas kagylót is. Az egyikben még volt "lakó" is. Csattogtatta a kis ollóját :)) Őt persze visszadobtuk.

Itt szintén 2 órát tölthettünk el. Egyébként az idegenvezetőnk Emőke, rengeteg érdekességet mesélt az országról, az olajfák történetéről, a tenger elnevezéséről, és az olümposz elnevezéséről is.

Paraliara este 8-kor értünk haza., Elég fáradtan. Aznap este nem is mentünk fel semerre sem.

Sajnos lassan lassan elérkezik a hazaindulásunk napja is ! :(

Szeptember 8. ( Kedd )

Reggel 9-kor már el kellet hagyni a szállást. A busz maga, 2 órakor indul hazafelé a lidl parkolójából.

Aznap már nem fürödtünk, csak néztük a csodálatos kék tengert. Utoljára megebédeltünk a Zobrasban. Hazafelé útra bevásároltunk fánkot. És készültünk lélekben a hazaútra. Nagyon rossz volt, soha nem éreztem még egyetlen egy hely után sem ilyet. Annyira maradtam volna még, azt hiszem szerelmes lettem ebbe az országba :) Jövőre is visszamegyek, az már biztos ! De akkor Tolo-ba látogatunk majd el.

Na de visszatérek a hazaútra.

Visszafelé világosban volt szerencsénk keresztülmenni Macedonián. Nem okozott csalódást, hiszen gyönyörű hegyeken és völgyeken mentünk keresztül. Itt még jó idő volt a buszon is.

Elérkeztünk a Belgrádi pihenőhelyhez. Itt sűrű köd,hideg,és eső fogadott már minket. A buszon is kezdett eléggé hideg lenni. Egészen hazáig szakadt az eső. Szegeden már nem esett, de a nyomai látszódtak.

Meglepően korán érkeztünk egyébként haza. Reggel 6 fél 7 körül már a Rókus körúti tesco parkolóban álltunk, és vártuk a fuvart haza. :)

Nem mondom hogy szuper volt a buszozás, de kibírható volt. Nekem(ünk) nagyon tetszett Paralia. Életem során biztos vagyok benne, hogy még egyszer elmegyek oda is. Turista szemmel én ennyit tudtam mondani :)

Talán ennek az egésznek a hiánya vitt rá arra is, hogy leírjam ezeket a sorokat. Jól esik visszaemlékezni.

Köszönöm azoknak akik elolvasták a beszámolómat. Hátha esetleg valaki még valami hasznosat is talál benne. :))

2014. ápr. 7. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 yakumo18 ***** válasza:
Ezt még tavaly írtam, akkor terv volt, de szerencsére tényleg összejött a Tolo-i út is. De majd csak augusztusban.. :( Sok idő van még addig hátra.
2014. ápr. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Köszi , hogy megosztottad velem:)) Jó,hogy a sok negativ komment után csak jókat hallok :) Bár ezek az árusok furának tűnnek amilyen befolyásolható vagyok engem tuti majd egy órát fognak nyaggatni xd
2014. ápr. 8. 18:10
 9/24 yakumo18 ***** válasza:

Ami azt illeti stand ruhát érdemes tőlük venni, mert azok szépek! Először mond egy árat érte pl. 10 euro. Azt te nyugodtan lealkudhatod vele 7-8 euroa. Az utcai árusokkal könnyen lehet alkudozni bármiről. Viszont azokkal akik az üzletekben árulnak...hát velük nem a legegyszerűbb.. :D

Napszemüveget a parton is, de az üzletben is árulnak. Ezek az utóbbi helyen olcsóbbak.


Egyébként Paralianak is megvan a maga szépsége. Hidd el, nagyon szuper lesz ott nektek!! Majd elfelejtettem. Paralia és Oympic beach között van kis vasút !! Ami egészen késő estig közlekedik.


Hirtelen most ennyi jutott eszembe :) De ha bármi kérdésed lenne, akkor nagyon szívesen segítek én is bármiben.


Egyébként mettől meddig lesztek oda? És mikor indultok görög honba ? :D :D :D

2014. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nagyon Kedvesek vagytok:)Köszönöm:) és a kisvasút mennyibe kerül? :) de az csak olyan városnéző vagy olyan hogy óránként megy és akkor leszállok Parálián és nézelődhetek mint egy busz vagy hogy?:) amúgy gyalog is át tudok jutni Olympic beachről Paráliára?:)

hát igazából még mindenki intézi magának a szabadságot és akkor derül ki de am júliusra tervezünk:))

2014. ápr. 8. 19:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!