Kezdőoldal » Utazás » Európa » Melyik helyet ajánlanátok...

Melyik helyet ajánlanátok Horvátországban?

Figyelt kérdés

Egy olyan helyre gondoltam, ami tengerpart mellett van, de látvány világban se legyen hiány.

Valami olyan hely, ami sok mindenhez közel van.

Történelmi helyek, természetes látványosságok: vízesések stb.

Még soha nem voltunk Horvátországban, ezért emlékezetessé szeretnénk tenni az utunkat. :)



2014. ápr. 27. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Split nagyon tuti pl.
2014. ápr. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mi Omisban voltunk tavaly, felejthetetlen volt :) Split mellett található, kb 20 km-rel. Szóval el lehet látogatni Splitbe várost nézni, illetve Dubrovnikba, ami mindenképp maradandó élmény, az életben egyszer látni kell :) Nincs annyira közel Omishoz (autóval 3 óra), de megéri, a táj is gyönyörű útközben. Omistól 1 óra autóval a Krka Nemzeti Park (mi hazafelé mentünk be ide), hatalmas gyönyörű vízesés van itt: [link] De az egész nemzeti park nagyon szép.

Jah, és a strand Omisban is nagyon jó, aprókavicsos (majdnem homokos) tengerpartja van.

2014. ápr. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Spliten voltam tavaly es nagyon jo volt
2014. ápr. 27. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Split az egy nagyváros. (Kb. olyan, mintha Bp.-en nyaralnál, csak van tengerpartja.)

Omis viszont sokkal szebb és emberibb léptékű.

Mégis leginkább Trogír környékét ajánlanám, ráadásul közelebb van a KRKA-hoz mint Split, vagy Omis, de ezek is megérnek egy-egy napos városnézést.

2014. ápr. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnt Split Budapestnek :D

Ráadásul szép a tengerparti sétány, Óváros és a strandok. Kikötőváros, több dalmát szigetre is el lehet juttni.

Ugyanakkor Trogir, Dubrovnik, Omis is szép helyek.

2014. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát szerintem erős költői túlzás Budapestet Splittel egy lapon említeni, és akkor szépen fogalmaztam :D Területileg is max negyede Bp-nek még akkor is ha a Pregrade területet is hozzáveszem (elővárosi részek.)...


Szép óvárosi rész, kis kanyargós szűk utcák, és a helyre is fel lehet menni gyönyörű a kilátás...

2014. ápr. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Baska a Krk szigeten!
2014. ápr. 28. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!