Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvátországban mivel tudok...

Horvátországban mivel tudok fizetni?

Figyelt kérdés
Elfogadnak American Express hitelkártyát,vagy Mastercard betéti kártyát? Melyikkel tudok fizetni pályadíjat,belépődíjat,és üzletben tudok-e vele vásárolni? Válaszokat előre is köszönöm.

2014. máj. 14. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
38%
Ha azt akarod hogy jól lehúzzanak, fizess csak kártyával mindenhol. Elég rosszul váltják a kunát, érdemesebb mindenhol kunában és készpénzben fizetni.
2014. máj. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
A kártyás fizetés pontosan ugyanúgy működik és kb. annyira elterjedt, mint itthon. Közepes és annál nagyobb áruházakban, valamirevaló éttermekben 100% hogy elfogdanak kártyát, de a szuvenírbódéban, sarki fagyizóban és a piacon szinte kizárt. Múzeumokban esetleges. Pályadíjat nem tudom, de feltételezem.
2014. máj. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első az marhaságokat írt!


Ha kártyával fizetsz, akkor banki középárfolyamon számolja el a bank, ráadásul kezelési költség nélkül!!

A visszamaradt apróval sem kell majd szenvedni idehaza.


Az összes autópályán, benzinkúton és élelmiszerüzletben használhatod.

(Pizzásnál, fagyizóban, piacon Kunával fizess.)

2014. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ahogy a2. és 3. írta, minden dombornyomott (néhány más) kártyát elfogadnak nagyjából azonos sűrűséggel és helyeken, mint nálunk. Az autópálya kapus, el kell találnod a megfelelő kaput, ahol van kártyahely, ezért kuna legyen nálad ilyenkor. Sokszor ember van a kapunál, ott megy a kártya. Piac, kisebb bolt, fagyizó és olyan étterem, ahol nem hozzák oda a kártyaolvasót, kizárt, ott kuna javallott. Irányadó, hogy a helyzet a miénkhez hasonló.
2014. máj. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 15. 20:39
 6/6 anonim ***** válasza:

Az első tényleg butaságokat ír!!!


Pint, hogy a legbiztonságosabb és legjobb megoldás a kártyás fizetés, mivel középárfolyamon számolják, azaz míg készpénzben kb. 41 Ft = 1kn, addig kártya esetén 1kn = 36-37Ft, tehát sokkal kedvezőbb. Elvileg nem is kell tranzakciós díjat fizetni a vásárlás után sem vele, de ebben nem teljesen vagyok biztos.


Szinte mindenhol lehet fizetni kártyával: autópályán, étteremben, élelmiszerboltban (még a kisebbekben is), de piacon és fagyizóban nem :) Erre kell csak némi pénzt váltani! Én mindig szoktam magyar Ft-ot is vinni, hogy ha meg lennék szorulva, akkor beváltatom valamelyik váltóban végszükség esetén, de erre még sohasem volt példa...

2014. jún. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!