Kezdőoldal » Utazás » Európa » Útitársat keresek Norvégiába ?

Útitársat keresek Norvégiába ?

Figyelt kérdés
Norvégiába fogok költözni 2014 júliusban. Olyan embereket keresek akik szintén készülődnek költözni Norvégiába idén nyáron. Jó lenne egy társ akivel együtt lehetne nekivágni Norvégiának :)

2014. máj. 25. 22:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi is nyáron megyünk ki Oslóba, de nem júliusba hanem augusztusba. Bár mi fix állásra , és szállásra megyünk. Nagy bátorság csak úgy neki vágni Norvégiának.. Azért sok szerencsét :)
2014. máj. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nekem még nincs se munkám se szállásom. Ennek az az oka hogy még nem döntöttem el hogy Trondheimbe vagy Bodoba megyek ki. A pénzem megvan erre a kalandra ezért nem félnék belevágni.


Te hol találtad a munkát és a szállást? A finn.no?

2014. máj. 25. 22:57
 3/7 anonim ***** válasza:

első vagyok.

Nekem nagy szerencsém van. A páromnak volt egy norvég kollégája és edzőpartnere akivel évekig dolgozott együtt, és jártak edzésre. Hazament Oslóba, mert az apja elektronikai cégéhez visszahívta. Ő intézte el, hogy mi is menjünk. Már voltunk kint párszor, ismerjük az apját, és ő is örömmel vár minket. A szállásban meg szintén ők segítenek. Mi elmondtuk, mit szeretnénk, ők meg kiveszik a kis lakást nekünk, mire megyünk. Bevallom egy kicsit félek, mert egy szót sem beszélek norvégül, és ez elengedetlen ha nincs protekciód. Mi csak angolul tudunk, de az nem sokat ér kint.. Majd meglátjuk, hogy boldogulunk így :)

2014. máj. 25. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Én és a párom is készülünk Norvégiába. Mi is körülbelül június végén- július elején szeretnénk indulni. Mi Bergent és Stavangert néztük ki célul, mivel vannak ott olyan ismerőseink, akik a kezdeti lépésekben tudnak segíteni. Sajnos nekünk is a munka és a szállás lesz probléma, de elegendő pénzel mennénk ki, így remélhetőleg át tudjuk majd vészelni a kezdeti nehézségeket. Mi most már elkezdtünk egy ideje norvégul tanulni,bár még mint élő nyelvet nem nagyon tudnánk hasznosítani, de már ez is valami :) .
2014. máj. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én augusztusban megyek arra a környékre dolgozni, most északon dolgozom. Ha gondolod írj.
2014. máj. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Először nekem is Stavanger és Bergen volt az elsődleges célpontom, de Bergenrőr hamar lemondtam mert Norvégia legesősebb városa, 300 napot esik az eső, ezt több helyen olvastam.

Bodoban találtam munkaközvetítő ügynökségeket ( agency) amik nagyon ígéretesnek tűnnek. Sok Norvégiában élő magyarral beszéltem FB-n és mindenki azt mondta, hogyha munkát szeretnék találni akkor észak felé kell nézelődni.


[link]


Most jelenleg Angliában élek és dolgozok, de Június 8án megyek Haza Magyarországra. Írtad, hogy a pároddal szeretnél kimenni, ha gondoljátok összefuthatnánk és beszélgethetnénk erről mert én is Júli elején készülök kimenni. A cél közös :)

2014. máj. 26. 19:49
 7/7 anonim válasza:
Kiköltöztél már? Milyen ott? Ha gondolod leírhatnád,nagyon érdekelne. Én is szeretnék majd menni.:)
2014. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!