Kezdőoldal » Utazás » Európa » Érdemes elmenni pár napra...

Érdemes elmenni pár napra Zágrábba és Ljubljanába?

Figyelt kérdés
Milyen városok: tiszták, szépek, rendezettek, parkosítottak? Mit érdemes megnézni?
2014. máj. 26. 15:06
1 2
 1/12 anonim válasza:
74%
Zágrábban szerintem nincsen semmi külnös látnivaló, van egy nagy székesegyháza, egy nagy múzeuma és kész. Ha nem tengerparti, hanem határhoz közeli szép város akarsz megnézni, akkor én inkább Eszéket (Osijek) ajánlanám, mellette ottvan Vukovar is.
2014. máj. 26. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Zágráb pár óra alatt megnézhető. Ritka jellegtelen és igénytelen egy fővároshoz képest.
2014. máj. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem nem érdemes, tipikus átutazó városok, ahol megállsz pár órára majd mész tovább.
2014. máj. 26. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Zágrábban voltam többször több napot. Nekem egyáltalán nem tűnt igénytelennek. Szép a Belváros. A városra elegendő 3-4 nap. Onnan Ljubljana vonattal kb. 2 óra, ugyanennyi Rijeka is. Természetesen a Plitvicei tavakhoz is könnyen el tudsz utazni kb. 2 óra alatt, ha van rá igényed.
2014. máj. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
51%
Én is voltam Zágrábban, és nekem nagyon tetszett. Szép, tiszta és rendezett, legalábbis ami a belvárost illeti. Simán el lehet ott tölteni több napot is, és onnan kiindulva gyakorlatilag bejárhatod Horvátország középső (Plitvice-i tavak, Trakoscan...stb.) részét, ami szintén gyönyörű.
2014. máj. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%
Igen, éppen 1-2 napra városonként. Nem rossz, rendezett, van hangulata de kicsi és kevés a látnivaló. Viszont egyik sem vészesen drága, bár persze valamivel drágább mint a magyarországi átlag. Zágrábban a Jelasics tér, onnan nem messze a sikló fel a dombra a kötelező. [link] Ljubljanában a belváros érdemi része 2 óra alatt ráérősen körbejárható, esetleg ki lehet próbálni a hajókázást is (kb. 8 euró fejenként). [link]
2014. máj. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4-es, neee, 3-4 nap Zágrábra? Miért kell így félrevezetni a kérdezőt? 3-4 napos utakat Párizsba meg Rómába szerveznek (ok, az kevés is). Trakoscan egy db gyönyörű, de kicsi kastély, amiben alig van 1-2 korhű szoba. Körülötte egy kis tó valamint az erdő. Ennyi. Nehogy már ez legyen egy 1napos program. Amúgy is Ljubljana felé útba lehet ejteni.

Zágráb főtere kisebb, mint némelyik magyar kisvárosé és ott konkrétan semmi látnivaló nincs. Az 1 db Jelacsics szobor nem félnapos program. (street view-n meg lehet nézni). Egy székesegyház megint nem félnapos program.

2014. máj. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Nekem elég volt 3 nap, nagyon tetszett Zágráb. Örülök, hogy vannak, kik a street view tájékozódnak és félre tájékozódnak vagy tájékoztatnak, mondjuk ez alapján aztmondanám, hogy Rómára és Zágrábra is elegendő fél nap. Minek elmenni bárhová, ha van street view....
2014. máj. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 7-es válaszoló!


Akit mélyebben érdekel a horvát vagy szlovén kultúra és történelem, vagy jobban meg szeretne ismerkedni a helyi emberekkel, szokásokkal, hidd el, hogy simán el tud ott tölteni 3-4 napot, sőt akár 1 hetet is. Szerintem egy városnézés nem (csak) abból áll, hogy megnézed a kötelező látnivalókat, mert úgy nem nagyon ismered meg igazán a várost. És nem csak a London-Párizs-Róma úti cél létezik, ahová minden második turista megy. Én egyszer Szkopjéban voltam 2 napot átutazóban, van aki azt se tudja merre van, de nekem annyira tetszett, hogy bármikor visszamennék oda, és eltöltenék több napot is.


Kedves Kérdező!

Kérdésedre a választ itt nem fogod megkapni, mert úgy is mindenki szubjektív választ ad, ami nem biztos, hogy a Te véleményedet tükrözi. Olvass úti beszámolókat, információkat a városról. Ha ezek alapján érdekel, és úgy gondolod, hogy érdemes elutazni, akkor bizonyára tetszeni fog. Ljubljanába még nem voltam, Zágrábban viszont igen, szerintem gyönyörű város, végtelenül kedves emberekkel.

2014. máj. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Zágrábban még nem jártam, Ljubljanában viszont igen. Nekem nagyon tetszett, 2-3 napot kellemesen el lehet tölteni ott.
2014. máj. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!