Kezdőoldal » Utazás » Európa » El tudok jutni Svájcba nagykor...

El tudok jutni Svájcba nagykorú felügyelete nélkül? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
Egy régi ismerősöm Zürichben él és meghívott magához most nyárra pár napra. A bökkenő az, hogy januárban töltöttem be a 16. életévemet+lejárt az útlevelem. Újat meg hiába csináltatunk, nagyon sokára küldik ki. (az új diákomat 9 hónap után kaptam meg) Van új típusú személyi igazolványom. Az utazást vonattal tenném meg. A kérdés az, hogy lehetséges így a kiutazás? Az idétlen válaszokból/kérdésekből nem kérek!
2014. jún. 4. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Én azt mondanám, hogy lehet.... bár én nem örülnék, ha a gyerekem vonatozna 16 évesen.

Repülőn viszont utazhatnál kíséret nélkül. Nem volt valami olcsó lehetőség fapadossal?


Útlevelet pedig 1, 3 nap és egy hét alatt is lehet csináltatni, de akkor jó mélyen a zsebbe kell nyúlni.

2014. jún. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az éjszakai vonat eleve ajánlott ekkora távra és neked különösen a zárható fülkéjű hálókocsi. Az egy fős privát fülke nem lesz olcsó (139 és 200 euró között változik az ára), de így teljesen biztonságban leszel és a kocsikísérő steward időnként figyelni is fog rád (más teendői mellett). El fogja mondani hogy hogyan zárjad a fülkét belülről. Adott esetben meg lehet kérni, hogy csak xy-nak adjon át, aki vár rád Zürichben. Nem szokott nekik problémát okozni. 16 fölött már utazhatsz így, azt hiszem talán szülői hozzájárulás kell, de az is inkább a svájci határellenőrzés miatt. Az új típusú személyi elegendő lesz, nem kell útlevél. Reggel 6 körül jöhetnek a svájci határőrök, akkor majd át kell adni nekik.

[link]

Jó utat!

2014. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Miért nem repülővel mész? Olcsóbb és gyorsabb lenne valószínűleg.
2014. jún. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!