Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországban tényleg szinte...

Olaszországban tényleg szinte lehetetlen állást szerezni?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 08:18
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen.

Ott mindenki munkanélküli!

2014. jún. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

dehogy lehetetlen

unokahugom is milanoban dolgozik

jól kell tudni olaszul és angolul, sok állás van (csak az olaszoknak nem tetszik a munka, inkább élnek a segélyből)

2014. jún. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező,


attól függ milyen állást szeretnél, mihez értesz, hány éves vagy, hány nyelven beszélsz (lehetőleg tökéletesen - és olaszul mindenképpen), hol akarsz lakni (az ország melyik részén), milyen munka tapasztalatod van, mikor akarsz idejönni.


Mindkét előttem szólónak igaza van tulajdonképpen, csak nézőpont kérdése.

(Nem tudjuk, hogy az unokahúg mit dolgozik, mennyi idős, mikor jött ki...)


Egyébként a munkanélküliség valóban az egekben, a fiatalok (18-35 év) között több, mint 40%. És nem mindenki jogosult segélyre itt sem, valamint a segély itt nem elég a normális élethez....

2014. jún. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Attól függ, milyen területen szeretnél dolgozni, milyen nyelvtudással, melyik régióban/városban, stb. stb. Egyébként összességében az egész országban nagyon nehéz állást találni és ha találsz, határozatlan időre szóló szerződésnél úgy néznek majd rád, mint egy félistenre. A szakszervezetek ugyanis túl erősek és nagyon nehezen vállalnak be munkáltatók tartósan embereket. Még a helyieknek is nehéz, bár, én nem ismerem Genova környékét, nemrég olvastam egy blogon, hogy nem vicc, de ott még postás álláshoz is protekció kell.
2014. jún. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!