Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rómába 2-3 napra mennyi...

Rómába 2-3 napra mennyi költőpénzt érdemes vinni készpénzben?

Figyelt kérdés
2014. jún. 10. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:
6%
napi 100 euro
2014. jún. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Múzeumok nincsenek tervbe véve.
2014. jún. 10. 16:20
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Ha a szállás már ki van fizetve, én napi 50 euróval szoktam számolni. Ez eddig még Európában mindenhol elég volt még úgy is, hogy étteremben szoktunk ebédelni is, vacsorázni is.
2014. jún. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Lesz nálunk bankkártya is, de nyilván vannak ott is olyan helyek, ahol inkább készpénz kell, szóval nem az össz pénz készpénz, nagyon sokat nem akarok magammal vinni. Inkább városnézés, fotózgatás van tervben, ételből is amit tudunk, azt magunk elkészítünk azért, nem ragaszkodunk napi 3-szori elit helyen étkezéshez. Nyilvános WC-hez apró szokott kelleni. Gondolom, ott is vannak nagy üzletláncok, mint nálunk a Tesco vagy a Spar (Velencében legalábbis Billában vásároltam emberbarát árakon). Persze a fagyi nem maradhat ki majd. Ha mégis beülünk enni valahova, nem a legdrágább helyre szeretnénk, turistaoldalakon viszont elég kevés infót találtam árakról.
2014. jún. 11. 14:20
 5/6 natbornbp válasza:
Tudom hogy nem akarsz múzeumokat nézni de ha esetleg a Vatikánba akkor az 16 euró, a Bazilika ingyenes, csak a kupola 5 euró gyalog, 7 lifttel. Colosseum + Forom Romanum + Palatinus együtt 18 euró. A Vatikán kivételével van diákjegy, azok hat euróval olcsóbbak. Angyalvár is 8/6 euró. Tömegközlekedés ha jól emlékszem 6.5 egy napra, 18 körül van 3 napra. Egy normális kb 28 centis pizza a belvárosba de nem elit helyen 8 eurótól kezdődik, a fagyi gombóca 1.5. Bevásárló központ nem nagyon van, a belvárosba csak kis boltok, a Cinecitta metrómegállónál van egy nagy pláza jellegű bevásárló központ de ilyen Tesco meg ilyesmik nincsenek. De az viszont jó, hogy éttermekbe nem várják el hogy borravalót adj, annyit fizetsz amennyi a számlán van. Viszont az adagok nem valami nagyok szinte sehol sem ellenben nagyon finomak.
2014. jún. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A múzeumokat azért is hagynám ki, mert alapvetően kevés időre megyek, szóval 2 éjszakát alszom ott, lesz egy teljes napom, meg kettő nem teljes, az nem túl sok, úgyhogy inkább olyan helyeket akarok megnézni, amit ingyen is lehet.


Velencében (az olasz Velencére gondolok) volt Billa, olyasmi Rómában van? Régen Magyarországon is voltak, de innen kivonult ez a lánc. Mert ott pl. nem csillagászatiak az árak, azt ismerem.

2014. júl. 24. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!