Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha Bratislavába, Pozsonyba...

Ha Bratislavába, Pozsonyba érkezem repülővel milyen messze van a legközelebbi vonatállomás Budapestre? Illetve hogyan jövök ki vonatjegyárban? Vagy busszal lenne érdemesebb? Sürgős.

Figyelt kérdés
Utánanézek magam is, de aki már tapasztaltabb nálam, szívesen fogadnám a segítségét.
2014. jún. 21. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:
A főállomás a Hlavna Stanica, onnan mindennap megy vagy 5-6 vonat Pestre. Ha hamarabb lefoglalod online akkor olcsóbb.
2014. jún. 21. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Közben megtaláltam ezt az útvonalat. Ennyi gyalogút 1 óra 40 sietve épp elérném.(tőltöttem le pdf-et a menetrendről) Végállomás a Keleti pályaudvar, és az tökéletes. Nyilván érdemes busszal odaérni de ott még nem tartok.


[link]

Táblázat alatt a "Pozsony - Érsekújvár - Párkány - Vác - Budapest" pdf letőlthető, de kb táblázatban ugyanez van. Remélhetőleg pontos adatok.


Ez a buszjegyfoglalás. Vonatjegyfoglalást nem találtam. Buszhoz meg tuti helyi busszal kell menni hogy odaérjek.


[link]

Csak ez nem tudom, hogy általánosan elfogadják-e

3000 Ft-ra jönne ki lefoglalva.

A vonat olyan 5000 Ft-ból jönne ki ha 17,5 Euro.

Egyéb javaslat?

2014. jún. 21. 23:05
 3/6 anonim ***** válasza:
A reptérről legutóbb a 61-es busz ment a főpályaudvarra, kb. 20 perc az út. A jegy nem lehet több 1 eurónál (60 perceset kell venni, mert 15 perces ugye nem elég). Vonat kétóránként van a Keletibe, a jegy akár egyútra, akár oda-vissza 17,50 euró és nem változik az ára. Meg tudod venni az elvirán is (forintban fizetve), de legkésőbb Pozsonyban is az állomáson. A távolsági buszt nem ismerem.
2014. jún. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jó tudni, hogy indúl busz oda. Beszélnek angolúl? Jegyet vonatjegyet ki tudnám kérni angolúl? Magyarúl elvileg nem érdemes eleve megszólalni.
2014. jún. 22. 14:46
 5/6 A kérdező kommentje:
Úgytűnik a kérdés már nem aktuális. De azért kíváncsi volnék, hogy angolúl tudnak a szlovákok.
2014. jún. 22. 14:54
 6/6 anonim ***** válasza:
Ugyanannyira tudnak mint Magyarországon. De végső esetben a "train station" és a "Budapest" szavakat is megértik.
2014. jún. 23. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!