Kezdőoldal » Utazás » Európa » Németországba vonaton ellenőri...

Németországba vonaton ellenőriznek okmányokat?

Figyelt kérdés

Holnap reggel sürgősen Münchenbe kell utaznunk. Tegnap derült ki. Már megvannak a vonatjegyek. Most jöttem rá, hogy másfél éves kisfiamnak nincsen se személyije, se útlevele, csak születési anyakönyvi kivonat és lakcím kártya, amiken ugye az én nevem is rajta van, tehát így igazolni tudom magam. Ki merjünk indulni? Az a baj, hogy a kicsit senkire nem tudjuk hagyni, és muszáj kimennünk!

Ma voltam bent a központi okmányirodában is, és ideigleneset sem állítanak ki neki. Még felárért sem!



2014. jún. 29. 13:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiú nem utazhat! Határellenőrzés nincsen, de az országon belül bárhol, pláne vonaton előfordul mélységi ellenőrzés, és a gyermeknek is kell okmány! Semmiképp ne indulj el vele, mert akár az osztrák, akár a német ellenőriz, óriási gebasz lesz.
2014. jún. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Elvileg senki sem hagyhatja el az országot okmányok nélkül, de ha muszáj akkor én bizony mennék. Sokszor utaztam vonattal át Németországon, soha nem futottam bele ellenőrzésbe. Persze ez nem azt jelenti hogy kizárt, ha vállalod a kockázatot akkor hajrá. Egyébként ha ellenőrzés van akkor elmondod hogy a kapkodásban otthon felejtettétek a papírjait, nem fogják levenni a fejeteket.
2014. jún. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Mi lehet a legrosszabb? Visszafordítanak és megbírságolnak?
2014. jún. 29. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mi lehet a legrosszabb? Visszafordítanak és megbírságolnak?"


Mivel kisgyermekkel utazol okmány nélkül, ezért amíg leellenőrzik az adataitokat, be is vihetnek arra az időre. Anyakönyvi kivonatot, bármit mutogathatsz nekik, nem fogja érdekelni őket. Kiskorút, papírok nélkül embercsempészek szoktak kivinni, ezért mondom, hogy ne! 3-szor utaztam vonaton Németországba, ebből 2-szer volt ellenőrzés.

2014. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha a születési anyakönyvi kivonatot be tudod mutatni akkor sanszos hogy nem fognak bevinni és tovább engednek. Az is hivatalos irat, pecséttel és a neveitekkel. Persze nem rábeszélni akarlak, te döntöd el mennyi kockázatot ér meg az út, mennyire fontos.

Nincs rokon aki addig vigyáz rá míg vissza nem értek?

2014. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nagyon fontos kimennünk, és nem tudom hova rakni a kicsit. Lesz nálunk minden más papírja, és viszek egy csomó fényképet :). Csak nem visznek be emiatt!
2014. jún. 29. 14:38
 7/11 A kérdező kommentje:
Van a születésin és lakcímen kívül biztosítási papír, TAJ kártya, oltási könyv, apasági nyilatkozat. És ha nem hiszik el, hogy az enyém, akkor kinyitom a laptopom és megmutatom a szülési képeket és az azóta készült tízezer fényképet :P
2014. jún. 29. 14:43
 8/11 anonim ***** válasza:
Neked kell eldöntened hogy bevállalod-e, ha nagyon fontos a dolog akkor én is mennék, bár az én kockázatvállaló hajlandóságom kicsit magasabb mint az átlag. Lényeg hogy ez semmikép sem bűncselekmény kategória.
2014. jún. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az mind okés, hogy viszel magaddal minden iratot, csak azt nem ami kell! Ez a nem mindegy! Útlevél vagy személyi kell az utazáshoz! Az hogy te mit mutatsz be nekik ellenőrzéskor, az egy dolog.
2014. jún. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És az is a rendőrön múlik hogy elégséges-e neki az amit bemutatsz. Nem szentírás hogy nem fog legyinteni ha látja hogy van valamilyen okmány, még ha nem is az ami kellene.

Mi anno amikor még volt határellenőrzés az Osztrák-Magyar részen bebicikliztünk a 2 határállomás közé tök véletlen, nulla irattal és egy legyintéssel elintéztek minket.

De volt eset amikor nem volt nálam jogsi és a bécsi rendőrnek elég volt a személyi, pedig ugye az sem elég ahhoz hogy volánhoz ülj. Nekik sem mindig van kedvük apró-cseprő hülyeségek miatt a papírmunkához, főleg mikor nyilvánvaló hogy nem bűnözőkkel állnak szemben és látható az is hogy felesleges az egész, mivel a végén ki fog derülni hogy senki nem akart bűncselekményt elkövetni, jelen esetben a gyerek a tied.

2014. jún. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!