Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ki volt már Párizsban? Esetleg...

Ki volt már Párizsban? Esetleg van valaki aki hosszabb ideig/ideje élt/él Párizsban?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor tudnátok kérlek tanácsot adni, hogy hova érdemes elmenni 4 nap alatt? És most nem a tipikus turista látnivalókra gondolok, hanem olyanokra, ahol tényleg bepillanthatunk a helyiek életébe.

2014. júl. 1. 13:26
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen értem, hogy mire gondolsz. 4 nap alatt szeretnéd megismerni a "helyiek" életét, anélkül, hogy bárkit is ismernél Párizsban? Akár egy családot, ahova meghívhatnának?

Gondolkodj el: ha egy francia kérdezné ugyanezt tőled Budapestre vonatkozóan, mit tudnál tanácsolni neki?


Egyébként kellemes utazást, Párizs gyönyörű! :)

2014. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mivel nem Budapesten élek, így nem tudom.Ha oda jönnének ahol lakom, akkor tudnék neki tippeket adni. És igen 4 nap alatt, mert "csak" ennyire telik érettségi ajándékként. És igen, aki élt/él Párizsban az tudja, hogy hova járnak a helyiek például esténkén szórakozni. Mert én nem csak bevándorlókkal meg turistákkal szeretnék találkozni.
2014. júl. 1. 20:52
 3/7 anonim ***** válasza:

Nézd, én közel negyven éve lakom Franciaországban, ebből kb, 20 évet Párizsban töltöttem, és most is közel lakom a fővároshoz.

De hogy a több, mint ötmillió párizsi- és párizs környéki hova jár "esténként szórakozni" (ha jár egyáltalán valahova), azt meg nem tudnám neked mondani! Egy ekkora városban mindenki oda megy, ahova kedve és pénztárcája megengedi, minden kerületben, minden háztömbben más- és más emberek tartózkodnak.

Párizs hatalmas, ezért nem lehet a kérdésedre érdemben felelni...

2014. júl. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Én ajánlom ha igazán akarod látni a helyiek életét,látogass el egy piacra.

De ne hétfőn mert hétfőn sehol nincs piac.Többi napokon elég sok helyen van piac.pl.Poissy,Nanterre,Malakoff ,Cergy St.Christoph stb...

2014. júl. 3. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Ez jó ötlet! :)
2014. júl. 7. 16:39
 6/7 anonim válasza:

Kedves kérdező!


Nem tudom, aktuális-e még a kérdés. Én 9 hónapot éltem Párizsban, később más városokban. Nem igazán értem a Téged ért "támadásokat", nyilván nem arra voltál kíváncsi, hogy hova jár az az 5 millió párizsi szórakozni, hanem olyan helyeket keresel, amik által nem csak azt látos meg Párizsból, amit az ide látogató amerikai, japán stb. turista,és esetleg kevésbé vagy kíváncsi a folyton túlzsúfolt, ezáltal igazi, emlékezetes élményt, meghittséget nem adó látnivalókra. Nos, ahogy már fentebb írták, a piacok felkeresése jó ötlet, de ugyanilyen jó ötlet a parkok felkeresése. Szerintem Párizs nemcsak a fény, de a parkok és kertek városa is (Persze ez sok már francia városra is igaz.)Különösen üdítő lehet ezekben megpihenni 1-1 nagyobb "múzeumtámadást" követően, és itt láthatsz a turistákon kívül párizsiakat is.:) Sétáló családokat stb. Pl.: Montsouris, rögtön szemben a Cité Internationale parkja,jardin des Plantes, Buttes-Chaumont (nagyon szép!), de vannak "eldugottabb" helyeken is, pl. place de Vosges. Egy igazi francia pékség (nem a nevezetességek közelében) felkeresése is nagy élmény lehet, de a kisebb utcákat bejárva is váratlanul érdekes dolgokra bukkanhatsz, a lényeg, hogy nem kell erőltetni a "gyorsannégynapalattamennyitcsaklehetmegnézek" stílust, mert akkor semmi igazán maradandót nem viszel haza, csak azokat a tucathelyeken tucatpozíciókban ellőtt fotókat, amiket minden turista sd-kártyáján megtalálsz. Esti szórakozás: a Montmarte és az Eiffel torony igazán este szép, a kis kávézók pedig bárokká transzformálódnak, véleményem szerint a franciák nem hívei a nagy buliknak, inkább beülnek egy csendes, hangulatos helyre, vagy mennek házibuliba, semmint discoba stb. És ha már ott vagy, próbálk kommunikálni az utca emberével is: segítőkészek, és esetleg a térképeden rábökhetnek egy izgalmas úticélra.:) Jó utat, és sok szép élményt kívánok!:)

2014. júl. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! Már visszajöttünk, de nagyon jól éreztük magunkat :) Végül elmentünk egy piacra meg este az Eiffel toronyhoz amúgy meg csak sétálgattunk. Persze a Diadalív és a Notre Dame sem maradt ki. A Louvre-ban megnéztük a Mona Lisát, de akkora volt a tömeg, hogy inkább eljöttünk. Helyette elmentünk Victor Hugo házába.De legnagyobbrészt csak sétálgattunk.(a Montmarte-ra csak reggel mentünk. Az este sajnos kimaradt.)
2014. aug. 17. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!